1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tuzla'daki Bir Parkta Bomba Patladı
Tuzladaki Bir Parkta Bomba Patladı

Tuzla'daki Bir Parkta Bomba Patladı

Tuzla'daki bir parkta meydana gelen patlamada1'i kadın 2 kişi yaralandı. Yaralananların ses bombası eylemi hazırlığında olan kişiler olduğu belirtildi.

22 Nisan 2011 Cuma 10:03A+A-

Polis ekipleri, patlamanın meydana geldiği İçmeler Çocuk Parkı içerisinde inceleme başlattı. Bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri, parkta delil topladı.

Tuzla Devlet Hastanesini yakınındaki parkta meydana gelen patlamada yaralanan 2 kişinin kimlikleri belirlendi.

Alınan bilgiye göre, İçmeler Kuru Parkı'nda meydana gelen patlamada Gülizar Turhan ile Mazlum Singil adlı kişiler yaralandı. Turhan'ın Tuzla Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı, durumunun ağır olduğu bildirilen Singil'in ise Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Örgüt bağlantısı tespit edildi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Tuzla'da bir parkta meydana gelen patlamanın hafif düzenekte ses bombası olduğunu açıkladı. Patlamayla ilgili yaralanan 2 kişinin örgüt bağlantısının tespit edildiğini belirten Vali Mutlu, olayın canlı bomba olmadığını ifade etti. Esenler Belediyesi'nin 23 Nisan karnavalına gelişi sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Mutlu, patlamanın canlı bomba değil, hafif düzenekte hazırlanmış ses bombası olduğunu söyledi. Hastanede tedavileri devam eden yaralı 2 kişinin de örgüt bağlantılarının tespit edildiğini açıklayan Mutlu, "Muhtemelen bir yere götürüp atacaklardı. Saat 09.15 sıralarında bugün Tuzla ilçemizde bir parkta biri kadın 2 kişinin üzerlerinde bir bomba patladı. Bomba dememiz çok doğru değil. Hafif nitelikte tesiri az, muhtemelen kendi imal ettikleri bir patlayıcı. Dolayısıyla bunu bir bomba vasfında değerlendirmemek gerekiyor. Zaten el ve ayaklarından yaralandıklarını görüyoruz. Kesinlikle parça tesirli diyebiliriz. Bir ses bombası şeklinde düşünebiliriz. " dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum