1. HABERLER

  2. HABER

  3. ‘Tutuklu Vekiller’ İçin İlk Yorum
‘Tutuklu Vekiller’ İçin İlk Yorum

‘Tutuklu Vekiller’ İçin İlk Yorum

Başbakan Erdoğan'dan “tutuklu vekiller” ve boykot konusunda ilk değerlendirme geldi.

25 Haziran 2011 Cumartesi 14:11A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugünlerde yaşanan tartışmalar da bir kez daha göstermiştir ki Türkiye, yeni bir Anayasaya, yasalarında da çok ciddi bir reforma artık her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır" dedi.

"Dün, bizim tek başımıza yürütmek zorunda kaldığımız reformlara karşı çıkanların, bugün işin ucu kendilerine dokununca hukuku ve demokrasiyi hatırlamaları manidardır" dedi.

Erdoğan, "Gelin, bütün önyargıları bir kenara bırakalım, ön şartları bir kenara bırakalım, geçmişteki olumsuzlukların ürünü refleksleri bir kenara bırakalım. Özgürce konuşalım, tartışalım, tekliflerimizi ortaya koyalım. Birbirimizin önünü kesmek değil, birbirimizi tamamlamak için çalışarak, mümkün olan en geniş uzlaşmanın ürünü bir yeni Anayasa metni hazırlayalım" dedi.

Yeni bir Anayasa yapılmasının önemine işaret eden Erdoğan, "Biz diyoruz ki, kaportası yamulmuş, motoru sürekli tekleyen, elektrik aksamı güven vermeyen bu arabayı bırakalım ve sıfır kilometre yepyeni bir araçla yolumuza devam edelim" dedi.

Erdoğan, "Bazıları diyor, ’Son gelişmelerle ekonomik kriz olur mu?’ Arkadaşlar, geçin bu işleri... Türkiye, şu anda sağlam zeminde yürüyor" dedi.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum