1. HABERLER

  2. HABER

  3. Türkiye'deki Baas Lobisi Heyeti Esed'le Görüştü
Türkiye'deki Baas Lobisi Heyeti Esed'le Görüştü

Türkiye'deki Baas Lobisi Heyeti Esed'le Görüştü

Suriye halkının katili Beşşar Esed, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki heyetle görüştü.

03 Mart 2015 Salı 20:53A+A-

Beşşar Esed, Vatan Partisi heyetiyle 1 saat 45 dakika süren bir görüşme yaptı. Vatan Partisi'nden yapılan açıklamada, "Tam bir görüş birliğinin sağlandığı görüşmede güvenlik, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda ortak çalışma kararı alındı" denildi.

Açıklamaya göre, "Türkiye’nin bölünmesi Suriye’nin bölünmesidir. Suriye’nin bölünmesi ise Türkiye’nin bölünmesi" diyen Esed, "Son zamanlarda sadece Türkiye’nin baş düşman olduğu izlenimi yaratıldı. Bu algı açısından sizin ziyaretiniz çok önemli oldu. Bölgenin geleceğini Türkler ve Suriyeliler olarak ortak belirlememiz bizi çok mutlu eder" ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek başkanlığındaki heyette; eski milli savunma bakanlarından Barlas Doğu, İzmir Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman Güler, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Pekin ile Abdüllatif Şener var.

Esed'in daveti üzerine cumartesi günü başkent Şam'a giden Perinçek başkanlığındaki heyet, pazartesi günü Dışişleri Bakanı Velid Muallim'le bir araya gelmişti.

Kaynak: Al Jazeera, AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum