1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Türkçe-Arapça Eğitim İçin Çinle mi İşbirliği Yapılsın?”
“Türkçe-Arapça Eğitim İçin Çinle mi İşbirliği Yapılsın?”

“Türkçe-Arapça Eğitim İçin Çinle mi İşbirliği Yapılsın?”

Türkiye ve Suudi Arabistan'ın desteğiyle Gaziantep'te Türkçe-Arapça eğitim verecek bir üniversitenin kurulması önerisi ile ilgili Nevşin Mengü'nün sosyal medyadan yaptığı yoruma Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Varank sert yanıt verdi.

05 Ocak 2016 Salı 06:20A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, geçen haftaki İran ziyaretinin ardından Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da temaslarda bulundu. Görmez, Riyad'da dün Suudi Arabistan İslam İşleri, Evkaf, Tebliğ ve İrşat Bakanı Dr. Salih Bin Abdülaziz'i ziyaret etti.

Görmez, Suudi Bakan Abdülaziz'e, Türkiye'de bulunan Suriyeli mültecilerin çocuklarının eğitimi için Gaziantep'te Türkçe-Arapça eğitim verecek bir üniversitenin kurulması önerisinde bulundu. "Suudi Arabistan'dan "eğitim" konusunda yardım istemişiz! Yorum yok!" diye yazan CNN Türk Ana Haber sunucusu Nevşin Mengü'ye yanıt Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank'tan geldi.

Nevşin Mengü'ye cevap yazan Mustafa Varank, "İş birliği önermek, ortak üniversite kurmak "yardım istemek" değildir. "Yorum yapmadan" önce haberi tam okuyun bari. Türkçe-Arapça eğitim verecek özellikle Suriyeli sığınmacılara dönük bir üniversite için kiminle işbirliği yapılsın? Çinle mi?" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT