1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tuncay Güney’den Kanada’da Haber Alınamıyor
Tuncay Güney’den Kanada’da Haber Alınamıyor

Tuncay Güney’den Kanada’da Haber Alınamıyor

Birinci Ergenekon Davası sanıklarından SESAR Başkanı İsmail Yıldız tarafından öldüğü iddia edilen Tuncay Güney'e ulaşılamıyor.

04 Aralık 2010 Cumartesi 01:20A+A-

AA muhabirinin, Tuncay Güney ile temas kurmak için, yaşadığı Kanada'nın Toronto kentinde yaptığı tüm araştırmalar sonuçsuz kaldı. Toronto Polisi'nin 5 Kasım-1 Aralık arası kayıtlarında Daniel Levi, Daniel Güney ya da Tuncay Güney ismine ait herhangi bir olayın kaydına rastlanmadı. Tüm aramalara rağmen Güney'in ev ve cep telefonları da açılmadı. Kamuoyuna daha önce Güney'in çalıştığı sinagog olarak açıklanan adreste ise tadilat yapıldığı ve binanın tamamen işyeri haline geldiği görüldü.

Tuncay Güney hakkında 2009 yılında Kara Kutu: Tuncay Güney isimli bir kitap yayınlayan Gazeteci-Yazar Faruk Arslan, son gelişmeleri değerlendirdi. Güney ile en son görüşen gazeteci olan Arslan, "Güney'le bir ay kadar önce telefonda görüştük. Moralman çökmüştü. 'Bana dokunanın hayatı kararıyor. Eşi, benim yüzümden ablamı boşadı. Annem hasta ve beni özledi ama göremiyor. Çok bunalıyorum' demişti.. Güney, görüşmemizde bana, adını değiştirmeyi düşündüğünü söylemişti" dedi.

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT