1. HABERLER

  2. HABER

  3. TSK'nın Gizli Belgeleri Oda TV'de Çıktı
TSKnın Gizli Belgeleri Oda TVde Çıktı

TSK'nın Gizli Belgeleri Oda TV'de Çıktı

Oda TV'de yapılan aramalarda, AK Partili 3 bakanın ve dönemin parti genel başkan yardımcısının gizli kamerayla kayda alındığı ve böcekle dinlendiği tespit edildi.

22 Şubat 2011 Salı 04:06A+A-

Radikal gazetesinin haberine göre, Oda TV'de bulunan belgeler arasında Genelkurmay ve MİT'e ait gizli belgeler de var. Gazetenin dünkü sayısında manşetten verilen haberde, kayıtlar arasında '27 Nisan bildirisi' sonrası Ali Coşkun, Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu ve Necati Çetinkaya'ya ait gizli çekimler olduğu ileri sürüldü. Oda TV'den çıkan 69 ve 72 sıra numarasıyla sınıflandırılan CD'lerde Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde 27 Nisan 2007'de yayımlanan Genelkurmay bildirisini değerlendiren AK Partililerin görüntüleri bulunuyor. Görüntülerden elde edilen bilgiye göre, 10 Haziran 2007'de, dönemin bakanları Ali Coşkun, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu, Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya'nın makam odasından çıkarak bir mekânda yemek yedi. Bu lokantada üç saati aşkın süren görüşme, içeriye yerleştirilen gizli kamera ve böcek diye tabir edilen ses alıcısıyla kayda alındı.

Soner Yalçın ve internet sitesinin Yalçın Küçük tarafından yönlendirildiği iddiaları da inceleniyor. Bilgisayarlarda, Oda TV çalışanlarının Yalçın Küçük ile yaptığı toplantılara dair çeşitli notlar bulunduğu öne sürülüyor. Soner Yalçın'a ait internet sitesi Oda TV'ye yapılan baskında ele geçirilen belgelerin incelenmesi sürüyor.

Oda TV sanıklarının avukatlarından Serkan Günel, aramalarda bulunduğu belirtilen belgelere ilişkin şu bilgileri veriyor: "Bu süreçte Savcı Zekeriya Öz en çok 'Ulusal Medya 2010' diye bir belge üzerinde durdu. Cemil Çiçek ve bazı bakanlarla ilgili bir video kaydı konusunda ise, "Böyle bir video geldi; ancak ben bunu sildim. Oda TV'nin ilkesi vardır. Gizli ses ve görüntü kayıtlarını yayımlamayız." dedi. Zaten Savcı Zekeriya Öz de üzerinde durmadı konunun." (Zaman)

HABERE YORUM KAT