1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Tokat’ta Kudüs Günü Programı Yapıldı
Tokat’ta Kudüs Günü Programı Yapıldı

Tokat’ta Kudüs Günü Programı Yapıldı

Kudüs Günü Tokat'ta da yapılan bir etkinlikle kutlandı. TOKAD'ın düzenlediği programda Kudüsleri özgürleştirme sorumluluğuna dikkat çekildi.

04 Eylül 2010 Cumartesi 17:15A+A-

Özgür Kudüs'te Buluşalım!

TOKAD, gerçekleştirdiği bir programla Kudüs Günü'nü kutladı. TOKAD dernek salonunda gerçekleştirilen etkinlikte sinevizyon gösteriminin ardından dernek yönetim kurulu üyelerinden Ahmet Örs bir konuşma yaptı. Örs, konuşmasında Kudüs'ün özgürleşebilmesi için önce kendileri ulus devlet sınırlarında hapsolmuş Müslümanların yaşadıkları kuşatmayla hesaplaşmaları gerektiğini ifade ederek sözlerini "Bugün bizim çok sayıda Kudüs'ümüz var. Yaşadığımız coğrafyada başörtümüz yasaktır ve özgürleştirilmeyi bekleyen Kudüs'ümüzdür. Kürt sorunu çözüm bekleyen başka Kudüs'ümüzdür. Kapitalist talan düzeninin köleleri olan ezilenler özgürleştirilmeyi bekleyen başka Kudüs'ümüzdür. Adaletin olmadığı, farklı inanç ve kimliklerin baskı gördüğü her yer bizim için ayrı Kudüslerdir. Yerelden evrensele doğru kendi Kudüslerimizi özgürleştirerek muzaffer ordular olarak Mescid-i Aksa'yı inşallah özgürlüğüne kavuşturacağız." diye tamamladı.

Konuşmadan sonra Nursena Gürer'in yönetiminde Sevra Yılmaz, Rana Yılmaz, Vuslat Güneş, Ömer Taha Yılmaz, Hayrunnisa Sağlam, Melike Belkıs Örs, Belkıs Sağlam, Ekin Demirci'den oluşan küçükler korosu marş ve şarkılar söyledi. Koronun şarkıları arasında Hayrunnisa Sağlam, Melike Belkıs Örs ve Belkıs Sağlam'ın rol aldığı, Bahadır Kurbanoğlu tarafından yazılan ve Siyonist rejimin Filistin'i bölmek için inşa ettiği duvar teması üzerine kurulu "Duvar" tiyatrosu oynandı. Ayrıca Ekin Demirci şiirler okudu.

HABERE YORUM KAT

6 Yorum