1. HABERLER

  2. HABER

  3. TİTB’den Erdoğan'a Suikast Planı
TİTB’den Erdoğana Suikast Planı

TİTB’den Erdoğan'a Suikast Planı

Ergenekon’un silahlı eylem grubu olarak gösterilen TİTB’nin, Başbakan Erdoğan’a bombalı saldırı planı yaptığı telefon dinlemesine takıldı.

02 Aralık 2010 Perşembe 12:08A+A-

Liderinin Ergenekon sanığı ve eski kuvvet komutanı emekli Org. Şener Eruygur'un yaptığı iddia edilen AtatürkçüTİTB'nin, BaşbakanErdoğan'a Dolmabahçe Sarayı'ndaki çalışma ofisine giderken bombalı saldırı planı yaptığı telefon dinlemesine takıldı.

Star gazetesinde yer alan habere göre Ankara Terörle Mücadele ekiplerinin Türk İntikam Teşkilatı Birliği'ne (TİTB) yönelik yaptığı operasyonun fezlekesinde örgütün en büyük çalışmasının Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast planı olduğu ortaya çıktı.

Ergenekon'un silahlı kanadı olduğu ileri sürülen TİTB'ye yönelik operasyonun fezlekesinde birçok provokatif eylem hazırlığı yer alıyor. 1999'da kurulduğu iddia edilen örgütün, özellikle etnik ayrımcılık yaratmak, askerleri itaatsizliğe teşvik etmek, hükümete karşı silahlı isyana teşvik amaçlarıyla çeşitli eylem hazırlığında olduğu fezlekede yer aldı.

'ÖNCEKOMUTANDANİZİNALALIM'

Türkiye genelinde birçok provokatif eylem hazırlığında olan örgütün, suikast planını deşifre eden telefon konuşması, şüpheli H.Y ile ismi belirlenemeyen bir kişi arasında yapıldı. Konuşmalarından asker oldukları anlaşılan H.Y ve X şahıs, 28 Ağustos 2009 günkü konuşmada önce komutandan izin almaktan söz ediyor ve şöyle devam ediyorlar:

"TAYYİP'İ SARAY YOLUNDA PATLATALIM"

• H.Y: Şuanda Kanal A izliyorum. Tayyip var, demokratik açılımı anlattı. Özel harekatçıları anlattı... Zaten izne çıkmam şart ve zaruri Tayyip çok o.. ç... yapmaya başladı ortağım ya...

• X Erkek: Haklısın

• H.Y: Saray yolu üzerinde patlatmamız gerek. Dinleyenler dinleyenler...

• X Erkek: Söyleme lan, üç üç yıldır onun yerini yapıyoz bi dakka da hemen ifşa ettin yeri. Çok kötü çok kötü ağzından kaçırdın ortak ya...

'İLKERBAŞBUĞ BİİŞARETÇAKACAKTIR...'

H.K adlı şüpheli ile Talha arasında 18 Aralık 2009'da yapılan bir görüşmede de Diyarbakır'dan gelen otobüslerin taşlanması konuşuluyor.

• Talha: DTP kapatıldı diye göbek atıyorduk. Üç günde hemen yine kurdular...

• H.K: Şu bahar gelsin İlker Başbuğ o zaman çakacaktır işareti. Başbuğ'un emriyle uğraşacağız o zaman...

HABERE YORUM KAT