1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tetikçilerin Morali Hep Bozuk Oluyor
Tetikçilerin Morali Hep Bozuk Oluyor

Tetikçilerin Morali Hep Bozuk Oluyor

Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) Bursa mitinginde Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a saldıran ve partililer tarafından ağır bir şekilde darp edilen Bilgehan Şimşek'in tedavisi sürüyor.

15 Eylül 2010 Çarşamba 06:15A+A-

Şu ana kadar yapılan araştırmalarda herhangi bir örgüt bağlantısı tespit edilemeyen Şimşek'in ilk ifadesinde, "Kız arkadaşımdan ayrılmıştım, moralim bozuktu, sinirlerim bozuldu ve saldırdım." sözleriyle kendisini savunduğu öğrenildi. Milletvekili Akın Birdal'a mitingde konuşma yaptığı sırada kafa atan Bilgehan Şimşek'in saldırıyı önceden planladığı, BDP'nin Batman ve İstanbul'daki mitinglerinde de saldırıya niyetlendiği; ancak emeline ulaşamadığı ortaya çıkmıştı. Cumhuriyet savcılığı şimdi, zanlının irtibatlı olduğu kişileri araştırıyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda zanlının herhangi bir örgüt bağlantısı bulunamadı. Ancak Şimşek'in piyasaya yüklü miktarda borçlu olması ve cebinden borç listesi çıkması, saldırının parasal amaçlı yapılmış olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

Edinilen bilgilere göre saldırgan Bilgehan Şimşek ilk ifadesinde herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığını söyledi. Şimşek, "Kız arkadaşımdan ayrılmıştım. Moralim bozuktu. BDP'lilerin konuşmalarına da canım sıkıldı, geldim saldırdım." dediği öğrenildi. Bu arada Akın Birdal, saldırganla ilgili yazılı şikâyetini henüz bildirmedi. Birdal'ın saldırı sonrası doktor raporunu da polise ulaştırmadığı öğrenildi. Öte yandan Bilgehan Şimşek'in, tedavisinin ardından adliyeye sevk edileceği kaydedildi. Bursa'ya gitmeden önce babasına bir sayfalık mektup yazan Şimşek, "Size layık olamadım, Bursa'ya gidiyorum. Ya öleceğim, ya da cezaevine gireceğim." ifadelerini kullanmıştı. (Zaman)

HABERE YORUM KAT