1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Terör Devleti Gazze’ye Saldırmak İçin Zemin Hazırlıyor”
“Terör Devleti Gazze’ye Saldırmak İçin Zemin Hazırlıyor”

“Terör Devleti Gazze’ye Saldırmak İçin Zemin Hazırlıyor”

Gazze Kuşatmasını Kırmak İçin Avrupa Girişimi üyesi Muhammed Hanun, işgal devletinin Gazze’ye karşı yeni saldırı tehditlerinin ise yeni bir savaş için uluslararası düzeyde zemini hazırlamaya yönelik olduğunu söyledi.

23 Aralık 2010 Perşembe 19:42A+A-

 Gazze Kuşatmasını Kırmak İçin Avrupa Girişimi üyesi Muhammed Hanun, işgal devletinin yaptığı saldırı ve tecavüzlerin ardından dünya kamuoyu önünde fazlasıyla kendini zor duruma soktuğunu belirterek, Gazze'ye karşı yeni saldırı tehditlerinin ise yeni bir savaş için uluslararası düzeyde zemini hazırlamaya yönelik olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'ne bugün (23 Aralık Perşembe) özel bir demeç veren Hanun şunları söyledi: "Uluslararası bazı kurum ve kuruluşların Gazze kuşatmasında bir hafiflemenin söz konusu olmadığını söylemeleri altı önce kuşatmayı hafiflettiğini ilan eden Siyonist işgal rejimini fazlasıyla sıkıntıya sokmuştur. İşgal rejiminin sürekli direnişin saldırılarından bahsetmesi, direniş güçlerinin askeri gücünü geliştirdiğiyle ilgili abartılı haberler yayınlaması sürdürdüğü kuşatmaya meşruluk verme gayreti ve yeni bir saldırı için zemin hazırlama planından başka bir şey değildir."

Siyonist işgal rejiminin siyasi ve askeri liderleri son zamanlarda Hamas hareketini tehdit etmekte, Gazze'ye karşı kapsamlı bir savaşın kapıda olduğunu dillendirmektedirler. (FEM)

HABERE YORUM KAT