1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Temmuz ayında siyonist işgalciler tarafından 594 saldırı düzenlendi
Temmuz ayında siyonist işgalciler tarafından 594 saldırı düzenlendi

Temmuz ayında siyonist işgalciler tarafından 594 saldırı düzenlendi

​​​​​​​Siyonist İsrail işgal güçleri tarafından gerilla güçleri ve milis çeteleri olarak kullanılan yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik saldırıları sürekli artıyor.

02 Ağustos 2022 Salı 19:27A+A-

Temmuz ayındaki saldırılar hakkındaki aylık raporda da yerleşimci terör çetelerinin Filistinlilere yönelik 594 saldırı düzenledikleri bilgisi verildi. Bunların içinde arazilerin tahrip edilmesi, ağaçların sökülmesi, özel mülklerin gasp edilmesi, yolların kapatılması ve bedensel yaralama gibi çok farklı terör saldırıları bulunuyor.

Aylık olarak yayınlanan, "İşgalin ihlalleri ve yahudi yerleşiminin genişlemesi raporu"nun Temmuz ayıyla ilgili olanında söz konusu saldırılarda, Batı Şeria'nın güney kesiminde yer alan Beytlahim şehrinde gerçekleştirilenlerin 102 adet ile birinci sırada yer aldığı belirtildi. İkinci sırada yer alan Ramallah ve El-Bire vilayetinde ise 83 saldırı gerçekleştirildi. Üçüncü sırada yer alan El-Halil'deki saldırı sayısı 81'i buldu.

Irkçı Ayrım Duvarına ve Yerleşime Karşı Mücadele Heyeti Başkanı Mueyyed Şaban işgal rejiminin bu dönemde yahudi yerleşim merkezlerini genişletmek için 3430 adet yeni yerleşim birimi inşa edilmesine imkan veren 20 projeyi onayladığını ve bu projelerin 2137 dönüm arazinin gasp edilmesini gerektirdiğini dile getirdi.

Siyonist işgal güçleri tarafından himaye edilen yerleşimci çeteler Batı Şeria'nın her tarafında sürekli terör estiriyor. Bazen Filistinlilere saldırıyor, bazen onların arazilerini tahrip ediyor, ağaçlarını yakıyor veya kırıyor, evlerini yakıyor, koyun sürülerini ve tarım ürünlerini çalıyorlar.

Kısa adı ARIJ olan Kudüs Uygulamalı Araştırma Enstitüsü (Applied Research Institute –Jerusalem) Genel Müdürü Cad İshak tarafından yapılan açıklamada Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde 199 yahudi yerleşim merkezi, 220 gecekondu tarzı yerleşim bölgesi bulunduğu ve buralarda toplam 913 bin yahudi yerleşimcinin ikamet ettiği bilgisi verilmişti.

Uluslararası yasalara göre bu yerleşim merkezlerinin tamamı gayri meşru sayılıyor. İşgal rejimi bu yerleşim merkezlerinin tamamını Filistinlilerin arazilerini hukuksuz yollarla gasp etmek suretiyle inşa etmiş durumda.

FİEM

HABERE YORUM KAT