1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Tel Aviv Eylemi İşgal Rejiminde Paniğe Yol Açtı"
"Tel Aviv Eylemi İşgal Rejiminde Paniğe Yol Açtı"

"Tel Aviv Eylemi İşgal Rejiminde Paniğe Yol Açtı"

Filistinlilerin bireysel eylemlerini engellemekte aciz kalan işgal güçleri oldukça zor durumda.

22 Ocak 2015 Perşembe 11:50A+A-

Uzmanlar, Filistinli bir gencin Tel Aviv'de dün gerçekleştirdiği bıçaklama eyleminin işgal rejiminde paniğe neden olduğunu ve bu tür eylemleri engellemekte aciz kalan güvenlik birimlerini oldukça zor durumda bıraktığını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'ne konuşan uzmanlar, dünkü eylemin işgal güçlerinin cinayetlerine misilleme olarak direniş sahasına geçen yıl yeniden dönen bireysel eylemler zincirinin devamı niteliğinde kahramanca bir eylem olduğunu belirtti.

1948'de işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan yazar ve analist Nazir El-Meceli, Filistinlilerin içinde yaşadıkları mevcut durumun değişmesinden ümidini kesen gençlerin bireysel eylemlere yöneldiğine dikkat çekti.

El-Meceli, dünkü eylemin işgal rejimi toplumunda karmaşaya ve paniğe neden olduğunu bildirdi.

Filistinli analist Alâ Er-Rimavi de, Filistin toplumundaki endişe verici durumların tepki haline neden olduğunu ve şartların zaman zaman süprizler doğurduğunu söyledi.

Er-Rimavi, Filistinlilerin Mahmud Abbas'ın yürüttüğü siyasi çözüm sürecinin tıkandığına inandığını ifade ederek, direniş eylemlerinin bireysel ve örgütlü eylemler olarak çeşitlilik göstermesinin bu eylemleri yeniden gündeme taşıdığını belirtti.

Filistinli analist, işgal güçlerinin bireysel eylemleri örgütlü eylemleri takip edip engellediği gibi engelleyemediğine dikkat çekti.

FİEM

HABERE YORUM KAT