1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Tekin'e Siyaseti Savcılar Bıraktırır”
“Tekine Siyaseti Savcılar Bıraktırır”

“Tekin'e Siyaseti Savcılar Bıraktırır”

Oda TV muhabiri İklim Bayraktar Kaleli, "İddialarını ispatlaması halinde istifa ederim." diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e sert çıktı. "Tekin'e ben değil, savcılar siyaseti bıraktırır." diyen Kaleli, bütün bu kayıtların telefon görüşmelerin

09 Mart 2011 Çarşamba 04:45A+A-

Kaleli, Zaman'a yaptığı açıklamada, iddialarının arkasında durdu. CHP lideri Kılıçdaroğlu ve yardımcısı Gürsel Tekin'in olayı yalanlamalarına tepki gösterirken bu isimleri 'Allah'a havale ettiğini' söyledi. Ardından, "Ben bu iddialarımı ispatlamak zorunda değilim. Ama hayatımda bugüne kadar kimse bana 'yalancı' demedi ve diyemez. Tekin, iddia doğruysa siyaseti bırakacağını söylüyor. Eğer yalan söylediğimi ispatlasınlar ben de kendimi Taksim Meydanı'nda yakarım." çıkışını yaptı.

Taciz olayının duyulmaması için bunu sinesine çektiğini, ancak Soner Yalçın'la yaptığı telefon konuşmasında bu konunun dinlemeye takıldığını hatırlatan Kaleli, "Ben bu olayı eşim, Kılıçdaroğlu ve Tekin dışında kimseye söylemedim. Görüşmeden sonra Tekin, taciz olayını Soner Yalçın'a anlatmış. Yalçın da beni arayıp olayın nasıl geliştiğini sordu. CHP'lilerin yaptığı 'çamur at, izi kalsın' anlayışıdır." sözlerini sarf etti.

İklim Bayraktar Kaleli, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu 'Teke Tek' programında da konuya ilişkin soruları cevapladı. Baykal'ın odasında kendisini taciz ettiği iddiasını yineledi. Kılıçdaroğlu'ndan Baykal'ın tacizlerini kanıtlamak için teknik destek istediği iddialarının ise asılsız olduğunu ileri sürdü. Kılıçdaroğlu'nun "İklim Hanım'ım bana anlattığı bir bölüm daha var. Onu da anlatmasını istiyorum." sözlerinin hatırlatılması üzerine de "Niye kendisiyle ilgili bölümleri açıklamıyorum da o bölümleri açıklıyorum?" diye sordu. Taciz olayı karşısında basında yer almamak için savcılığa gitmediğini anlatarak, "Kimse beni tahrik etmesin." çağrısında bulundu.

İKİ GÜNDÜR TEHDİT EDİLİYORUM

Oda TV muhabiri, "CHP'yi yıkan kadın." olarak görülmek istemediğini de aktardı. Ardından "CHP'ye zarar verdiğim düşünüldüğü için iki gündür tehdit alıyorum." iddiasında bulundu.

İklim Bayraktar Kaleli, CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'nin kendisine Kılıçdaroğlu'yla ilgili gizli bilgi verdiğine ilişkin iddiasını da yineledi. Neden bu bilgileri haber yapmadığı sorusu üzerine CHP sempatizanı olduğunu, hiçbir zaman belden aşağı haber yapmadığını kaydetti. Bu sözler üzerine canlı yayına bağlanan İnce'nin avukatı Haluk Peşken, Bayraktar'a tazminat davası açtıklarını açıkladı.

 (Zaman)

HABERE YORUM KAT