1. HABERLER

  2. HABER

  3. TBMM'de İçtüzük Gerginliği Sürüyor
TBMMde İçtüzük Gerginliği Sürüyor

TBMM'de İçtüzük Gerginliği Sürüyor

AK Parti'nin Meclis İç Tüzük değişikliğine ilişkin vermiş olduğu teklifine Genel Kurul'daki görüşmeleri, CHP ve BDP'nin eylemine sahne oluyor

08 Şubat 2012 Çarşamba 23:21A+A-

AK Parti'nin Meclis İç Tüzük değişikliğine ilişkin vermiş olduğu teklifine Genel Kurul'daki görüşmeleri, CHP ve BDP'nin eylemine sahne oluyor

Genel Kurul, bugünkü çalışmalarına saat 13'te başladı.

Gündem dışı ve partilerin grup önerilerinin görüşen Genel Kurul, saat 19'daki oturumuna tümü üzerindeki görüşmeleri tamamlanan ve uzlaşı sağlanamayan Meclis İçtüzük Değişikliği yapan teklifin görüşmelerine geçmek istedi.

Ancak Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in yönettiği genel kurul, CHP'nin başlattığı eylem nedeniyle görüşmelere geçemedi.

CHP'li milletvekilleri önce komisyon sıralarına oturdu ardından konuşmacı kürsüsünün etrafını kuşattı.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek ise önce CHP'nin ardından da BDP'nin görüşmeleri engelleme girişimi nedeniyle 3 kez oturuma ara vermek zorunda kaldı, 2 kez de partilerin grup başkanvekilleriyle toplantı yaptı. Ancak görüşmelerde uzlaşma sağlanamadı.

Meclis Başkanı, alkışlı protestoya tepki göstererek, görüşmelerin engellenmesini "işgal" olarak nitelendirdi.

Çiçek, ''Bu Meclis çok badire atlattı. Çok sıkıntılar yaşadı. Ama böyle bir görüntüyü bu Meclis hak etmiyor. Siyaset kurumu hak etmiyor. Böyle bir işgal, Meclisimiz açısından çok doğru değil. İçtüzüğe de uygun değil. Bunu tarihe not düşmek adına ifade ediyorum'' dedi.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT