1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tayyar: "Üniformanı Üzerinden Çıkar!"
Tayyar: Üniformanı Üzerinden Çıkar!

Tayyar: "Üniformanı Üzerinden Çıkar!"

Gazeteci Yazar Şamil Tayyar Balyoz sanıklarını ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’i istifaya çağırdı. Peki Tayyar Koşaner’in neden istifasını istedi.

18 Şubat 2011 Cuma 23:30A+A-
Ülke TV'de Turgay Güler, Ahmet Kekeç ve Şamil Tayyar'ın hazırlayıp sunduğu 'En Sıradışı' programında Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve Kuvvet Komutanların Hasdal Cezaevi'ne yapılan sürpriz ziyaret tartışıldı.

Bilindiği gibi Balyoz davası kapsamında tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne konulan 24'ü general ve amiral toplam 102 muvazzaf subayın sürpriz ziyaretçileri vardı.

Ziyaretçiler ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel'di.

'En Sıradışı' programında Star Gazetesi Yazarı Şamil Tayyar Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları tarafından ziyaret edilmesini Bir gövde gösterisi olduğunu aynı zamanda muhtıra gibi bir şey olduğunu ifade etti.

Tayyar Balyoz tutukluların Anayasal bir düzeni darbeyle değiştirmekle yargılanıyorlar fakat böylesine ağır bir davada Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in ve Kuvvet Komutanların Balyoz sanıklarını ziyaret etmesi bir gövde gösterisi olduğunu aynı zamanda mahkeme üzerine büyük bir etki yaratacağını belirterek şöyle devam etti;

"Genelkurmay ve Kuvvet Komutanları adli yargılamayı etkilemiştir. Koşaner hakkında yasal işlemin yapılması gerekir. Koşaner'in bir pozisyonu var. Yan üniformayı üzerinden çıkarıp " istifa etmesi gerekir" öyle gitmeli. Yargı bunun hesabını sormalı. Genelkurmay Başkanı Koşaner ve Kuvvet Komutanların Balyoz sanıklarını topluca ziyaret etmelerinin başka bir nedeni var."dedi.

Aktif Haber

İşte O Video...

HABERE YORUM KAT