1. HABERLER

  2. HABER

  3. TAYAD Üyelerine Taşlı Sopalı Saldırı
TAYAD Üyelerine Taşlı Sopalı Saldırı

TAYAD Üyelerine Taşlı Sopalı Saldırı

F Tipi hapishanelerde uygulanan tecridin kaldırılması talebiyle İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen TAYAD üyeleri Bolu'da taşlı sopalı saldırıya uğradı.

25 Eylül 2010 Cumartesi 17:08A+A-

Cezaevlerinde uygulanan tecridin kaldırılması için Ankara'ya yürüyen Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyeleri, Bolu'da bir grubun saldırısına uğradı.

TAYAD üyesi yaklaşık 10 kişilik grup, ''Cezaevlerinde sohbet hakkı uygulansın, tecrit uygulaması kaldırılsın'' yazılı yelekler giyerek, İstanbul'dan Ankara'ya gitmek üzere yola çıkmışlardı. Dün gece Bolu Dağı'nda konaklayan TAYAD üyesi grup, bugün sabah erken saatlerde Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.

D-100 karayolu üzerinden Ankara'ya giden TAYAD üyelerine Bolu kent merkezi yakınlarında bir grup saldırmak istedi. Polisin müdahalesi ile olay büyümeden önlendi. Yollarına devam eden gruba bu kez Sanayi Kavşağı'nda saldırı oldu.

Polis ile saldırı girişiminde bulunanlar arasında arbede yaşandı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polisin müdahalesi ile olay yatıştırılırken, 2 kişi gözaltına alındı.

Polisin geniş güvenlik önlemleri altında yürüyüşlerine devam eden TAYAD'lı aileler Bolu Komando Tugayı önünden geçerken askerler önlem aldı. TAYAD'lı ailelerin Ankara yürüyüşü, polisin geniş güvenlik önlemleri altında gergin bir şekilde devam ediyor.

HABERE YORUM KAT