1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tarım İşçisi Aile Çadırda Ölü Bulundu
Tarım İşçisi Aile Çadırda Ölü Bulundu

Tarım İşçisi Aile Çadırda Ölü Bulundu

Karaman'da, tarım işçisi genç çift ve 4 aylık bebekleri, kaldıkları çadırda ölü bulundu. Nisan ayında Şanlıurfa'dan geldikleri öğrenilen çiftin, çadırda kullandıkları piknik tüpünden zehirlenmiş olabileceği iddia edildi.

29 Haziran 2010 Salı 17:25A+A-

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Canhasan köyü girişinde tarım işçilerinin bulunduğu çadırlardan birinde kalan Ahmet (24) ve Güneş Çiftçi (20) ile 4 aylık bebekleri Halil İbrahim, kaldıkları çadırda hareketsiz şekilde bulundu.

Diğer çadırlarda kalan tarım işçilerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ve jandarma, genç çiftin ve bebeklerinin öldüğünü belirledi.

Genç çift ile ve bebeklerinin cesedi, Karaman Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

NİSAN AYINDA ŞANLIURFA'DAN PANCAR TARLALARINDA ÇALIŞMAK İÇİN KARAMAN'A GELEN GENÇ ÇİFTİN, BUGÜN ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN KARAMAN'A GİTMEYİ PLANLADIKLARI ÖĞRENİLDİ

Karaman'da 4 aylık bebekleriyle kaldıkları çadırda ölü bulunan tarım işçisi genç çiftin, Nisan ayında Şanlıurfa'dan geldikleri öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 4 aylık bebekleri Halil İbrahim'i de yanlarına alan Ahmet Çiftçi (24) ve Güneş Çiftçi (20) pancar tarlalarında çalışmak için akrabalarıyla Nisan ayında Şanlıurfa'dan Karaman merkeze bağlı Canhasan köyüne geldi.

Köy yakınında tarım işçilerinin konakladığı boş araziye çadırlarını kuran çift, tarlalarda pancar çapalama işine gidiyordu.

Akşam yemeklerini her gün diğer çadırlarda konaklayan akrabalarıyla yapan çiftin, dün akşam, yemeklerini çadırlarında baş başa yemek istediği ancak sabah yakınları tarafından ölü bulundukları öğrenildi.

-ÇADIRDA PİKNİK TÜPÜ-

Genç çiftin yakınları, çiftin ölüm nedenini bilmediklerini belirterek, ''Akşam yemeğini kendi çadırlarında yemek istediler. Çadırda aydınlatma aracı olarak piknik tüpüyle çalışan lüks lambası kullanıyorlardı. Bugün iş olmadığı için çalışmayacaktık. Hep beraber Karaman'a alışverişe gidecektik. Çadırın kenarında ve içinde kusmuklar vardı. Su almasın diye çadırın üstü naylonla kaplıydı. Tüpten zehirlenmiş olabilirler'' dedi.

Genç çiftin ve bebeklerinin ölüm nedeni otopsiyle belirlenecek.

Olayda oğlunu, gelinini ve torununu kaybeden Sara Çiftçi, Karaman Devlet Hastanesi önünde uzun süre Arapça ağıt yaktı.

Bugün sabah Karaman'da merkeze bağlı Canhasan köyü girişinde tarım işçilerinin bulunduğu çadırlardan birinde kalan Ahmet (24) ve Güneş Çiftçi (20) ile 4 aylık bebekleri Halil İbrahim, kaldıkları çadırda ölü bulunmuştu.

AA

HABERE YORUM KAT