1. HABERLER

  2. HABER

  3. Taraf, Artık BDP'yi Boykot Edecek...
Taraf, Artık BDPyi Boykot Edecek...

Taraf, Artık BDP'yi Boykot Edecek...

Taraf muhabiri Melih Altınok ile görüşen BDP lideri Demirtaş'ın "Erdoğan yeni bir anayasa sözü verirse boykottan vazgeçeriz!" sözü olay oldu.

24 Ağustos 2010 Salı 15:59A+A-

Taraf Gazetesi BDP yöneticilerinden artık demeç almayacak...

BDP yönetimi dün öğlen saatlerinde gazetenin manşetinde yer alan "Erdoğan yeni bir anayasa sözü verirse boykottan vazgeçeriz!"haberine tepki gösterdi ve sözlerin manipüle edildiğini savundu. Bu gelişme gazetenin tepesindeki isim Ahmet Altan'ı adeta çileden çıkarttı.

Taraf Genel Yayın Yönetmeni Altan, bugünkü köşesinde tiraj kaybetme uğruna boykot kararı aldığını açıkladı. Demirtaş ve ekibini dansözlükle suçladı.

İşte Altan'ın sert eleştirileri:

FAZLA KIVRAK

(...) Kürt halkının büyük çoğunluğuyla ters düşen, Kürt "sivil toplum kuruluşlarıyla" çelişen, 12 Eylül hukukuyla hesaplaşmak isteyen Kürtlerin sandık başına gitmesini istemeyen BDP'li politikacıların manevraları bana fazla "kıvrak" geliyor son zamanlarda.

ONLARDAN DEMEÇ İSTEMİYORUM

Bu yüzden saygısızlaşıp kabalaştiklarını düşünüyorum. Ben BDP'li politikacılardan da, hoyratlıklarından da sıkıldım, çocuğum yaşındaki birinden hakaretler işitmek de hoşuma gitmiyor, yazıişlerindeki arkadaşlarımın neredeyse tümü karşı çıktı ama ben bundan sonra BDP yönetiminden demeç istemiyorum.

TİRAJ UMURUMDA DEĞİL

Biliyorum bu gazeteciliğe aykırı, bu yüzden tiraj da kaybedebiliriz ama ben o kadar da iyi bir gazeteci değilim, iş hakarete geldiğinde tiraj falan da umurumda değil.

BDP, "maksatlı" olmayan, 12 Eylül anayasasının değişmesini istemeyen gazetelerle konuşsun. Yolları açık olsun...

Yazının tamamı için tıklayınız...

HABERE YORUM KAT