1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Taizliler Husilerden Korunmak İstiyor
Taizliler Husilerden Korunmak İstiyor

Taizliler Husilerden Korunmak İstiyor

Yemen'in Taiz kentinde düzenlenen gösterilerde, başkent Sana gibi Husi işgali altında olan kentlerle aynı kaderi paylaşmak istemeyen Taiz halkı kentin Husilerden korunmasını istedi.

21 Mart 2015 Cumartesi 11:44A+A-

Yemen'in başkenti Sana'da dün yaşanan şiddet olaylarının ardından Taiz kentinde bir grup, emniyet binası önünde gösteri düzenledi. Bir grup genç gösterici, Taiz Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak kentin şiddet olaylarından, patlamalardan ve ülke genelindeki otorite boşluğundan korunması için güvenliğin arttırılmasını talep etti.

Göstericiler, şehrin Husi Ensarullah Hareketi'nin sıradaki hedefi olduğunu savunarak, Taiz'in de Sana gibi kentlerdeki ''Husi işgaline'' girmemesini istedi. Göstericiler, emniyet binası önünde slogan atarak, ''Taiz'in, Sana ve diğer kentlerin kaderini paylaşmak istemediğini'' dile getirdi.

Taiz'in tüm girişlerinde askeri önlemlerin alınmasını talep eden göstericiler, olaysız dağıldı.

Başkent Sana'da Husi Ensarullah Hareketi yanlılarının yoğunlukta olduğu iki camiye cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırıları sonucunda 120 kişi hayatını kaybetmiş, 150 kişi de yaralanmıştı.

(AA)

HABERE YORUM KAT