1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUUDİ ARABİSTAN

  4. Suudi Arabistan Sınırında Saldırı
Suudi Arabistan Sınırında Saldırı

Suudi Arabistan Sınırında Saldırı

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, ülkenin kuzeyinde Irak sınırındaki Cedide Arar bölgesinde silahlı kişilerin saldırısı sonucu devriye görevi yapan iki sınır koruma askerinin öldüğünü söyledi. Ölenlerden biri tuğgeneral.

05 Ocak 2015 Pazartesi 13:27A+A-

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, güvenlik güçlerinin saldırı girişiminde bulunan kişileri kıstırdığını ve ardından bir saldırganın üzerindeki patlayıcıları patlattığını bildirdi. Patlama sonucu iki güvenlik görevlisi ve bir saldırgan öldü.

Pazartesi sabahı 4.30’da meydana gelen saldırıda sınır koruma komutanı Tuğgeneral Avde Ivad Belevi ve asker Tarık Alvani öldü, Albay Salim Atisan yaralandı.

Sözcü, Irak sınırına yakın bir alanda meydana gelen olaya ilişkin tahkikatların sürdüğünü ve detaylar için yeni bir açıklama yapılacağını ifade etti.

Al Jazeera Riyad Muhabiri Abdulmuhsin Gabbani, Suudi Arabistan yönetiminin Irak sınırındaki mıntıkanın korunması için uzun zamandır sıkı güvenlik tedbirleri aldığını bildirdi. Gababni, bölgede Sınır Koruma Birlikleri’ne ait 40 merkezin bulunduğunu ve Eylül ayında akıllı gözetleme sisteminin devreye sokulduğunu aktardı.

HABERE YORUM KAT