1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriyeli Mültecilere 134 TIR Yardım
Suriyeli Mültecilere 134 TIR Yardım

Suriyeli Mültecilere 134 TIR Yardım

Suriyeli mülteciler için AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan 134 TIR yardım İstanbul’dan yola çıktı.

08 Ocak 2015 Perşembe 17:14A+A-

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda Suriyeli mülteciler için “Üşüyorum, Yardım Edin” sloganı ile düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan yardımlar, İstanbul’dan yola çıktı. Maltepe sahilindeki miting alanında toplanan 134 TIR, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve ilçe belediye başkanlarının da katıldığı bir programla yola çıktı.


“ŞEFKAT ELLERİMİZİ AÇMAK ZORUNDAYIZ”


Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Topbaş, “İstanbul üzerine düşeni yaptı. Yapmaya çalışıyor. Nerede bir mazlum varsa nerede bir ihtiyaç sahibi varsa, şefkat ellerimizi açmak zorundayız” dedi. Bu yardım arkasının kesilmeyeceğini ifade eden Topbaş, kampanyaya katılan vatandaşlara teşekkür etti.
Programa katılan AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu ise, kampanyaya ilçe belediyelerin büyük destek verdiğini belirterek, “Bu kampanya sonucunda 134 TIR, 123 bin adet battaniye, 17 bin elektrikli ısıtıcı, 297 bin adet ve 2 bin 500 koli kışlık giyecek, 50 bin çift ayakkabı, 180 bin adet hijyenik malzeme, 377 bin 500 paket çocuk bezi, 9 bin adet oyuncak, 200 ton 26 bin koli kuru gıda ve 62 bin şişe su yardım gönderiliyor” dedi.


KAMPANYAYA İLÇE BELEDİYELERDEN BÜYÜK DESTEK


Suriyeliler için düzenlenen yardım kampanyasına AK Partili ilçe belediyelerden de büyük destek geldi. Kampanyaya destek veren ilçelerden biri olan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ”Çekmeköy’ümüzden dün 2 TIR’ı doldurduk ve buraya yola çıkardık. Çok güzel bir kampanya. İstanbul’dan oraya bu şekilde bir yardım gitmesinin hayırlı olacağına inanıyoruz” dedi.
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise, ”Kısa sürede yoğun bir malzeme tedariki gerçekleşmiş oldu. Buradan özellikle milletimizin ne kadar merhametli olduğuna bir kez daha şahit olduk. Bizde kısa sürede 5 TIR olusu malzeme tedarik ettik” şeklinde konuştu.


“DEVLETİMİZ CİDDİ YARDIMLAR YAPIYOR”


Kampanyaya destek veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Devletimiz çok ciddi yardımlar yapıyor. Kamplarda bu kardeşlerimizi misafir ediyoruz. AK Parti İl Başkanlığı koordinesinde bir kampanya başlatıldı ve her bir belediyemiz bu kampanyaya destek verdi. Bizlerde Üsküdar Belediyesi olarak bir hazırlık yaptık. Bugün TIR’larımızı yola çıkaracağız” dedi.
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ise, “Bu çalışma farkındalık oluşturması açısından önemli bir çalışmadır. Kamuoyuna ve milletimize verilen bir mesajdır. Türkiye’deki hem kendi fakir fukaraya bakmamız hem de dışarıdan gelen kardeşlerimize bu soğuk günlerde büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT