1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Suriyeli Kardeşim Üşümesin” Kampanyası Devam Ediyor
“Suriyeli Kardeşim Üşümesin” Kampanyası Devam Ediyor

“Suriyeli Kardeşim Üşümesin” Kampanyası Devam Ediyor

İnsan-Der, Kar-Der, Yağmur-Der ve Rahmet-Der kuruluşlarının öncülüğünde gerçekleştirilen “Suriyeli Kardeşim Üşümesin” kışlık eşya yardım kampanyası devam ediyor.

23 Şubat 2015 Pazartesi 21:12A+A-

İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren İnsan-Der, Kar-Der, Yağmur-Der ve Rahmet-Der  kuruluşlarının öncülüğünde gerçekleştirilen “Suriyeli Kardeşim Üşümesin” kışlık eşya yardım kampanyası devam ediyor.

Kış yardımları kapsamında Suriye’ye gönderilen yardımlar Atme, Kefer Taharim, Maaratun’uman ve Hazzano bölgelerinde bulunan çadır kentlerde dağıtıldı.

İnsan Eğitim Derneği adına açıklama yapan Hayati Arslan; ayni ve nakdi olarak toplanan yardımlarla bugüne kadar Rahmet Camiası olarak, Suriye’ye 30 tır insani yardım gönderdiklerini ifade etti. Suriye’nin en az Türkiye kadar soğuk ve dondurucu bir kış  geçirdiğini belirten Arslan, yardım kampanyalarına bir önceki senelere oranla daha az ilgi gösterildiğine vurgu yaptı.

Kışlık Eşya Yardımlarının artarak devam etmesi gerektiğini ve bu yönde çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Arslan, dağıtılan sobaların ardından bir tır (25 Ton) yakacak kömürün de dağıtımının gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

Kardeşlik ve Rahmet Derneği adına Suriye’de ki dağıtım organizasyonuna katılan Hakan Akgül ise; 200 Soba, 500 Battaniye, 120 Kışlık Bot, 500 Bere, 1100 Çorap,  250 Takım Bay ve Bayan İç Giyim, 500 kg. Bebe Bisküvisi, 500 Çuval Un ve Gıda Kolilerinden oluşan yardım malzemelerinin, Suriye’nin Atme, Kefer taharim, Maaratun’uman ve Hazzano bölgelerinde bulunan çadır kentlerinde  dağıtımlarının sağlandığını ifade etti.

Çadır kentlerdeki hayat şartlarının çok zor olduğunu gözlemleyen Akgül, yardım kampanyasının daha çok Soba ve Battaniye üzerine olduğunu, ancak giyilebilir durumdaki ikinci el kışlık eşya yardımlarını da kabul ettiklerini belirtti. 

Devam etmekte olan “Suriyeli Kardeşim Üşümesin” yardım kampanyasına destek olmak için www.suriyeicin.com web sitesi ziyaret edilebilir. 

1-053.jpg

2-052.jpg

3-051.jpg

4-046.jpg

5-040.jpg

6-028.jpg

7-022.jpg

8-017.jpg

9-012.jpg

 

HABERE YORUM KAT