1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Son İki Günde 20 Kişi Daha Katledildi
Suriyede Son İki Günde 20 Kişi Daha Katledildi

Suriye'de Son İki Günde 20 Kişi Daha Katledildi

Suriye'de Baas güçleri tarafından dün gerçekleştirilen operasyonlarda 16 kişi; bugün ise Humus kentinde 4 kişi hayatını kaybetti

22 Eylül 2011 Perşembe 16:08A+A-

Suriye'nin orta kesiminde yer alan Humus kentindeki operasyonlarda 4 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriyeli ativistler, Humus kenti ve çevresinde düzenlenen operasyonlarda güvenlik güçlerinin açtığı ateşte 4 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Aktivistler, düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kişinin de tutuklandığını kaydetti.

DÜNÜN BİLANÇOSU 16 ÖLÜ

El Cezire haber kanalına göre, Suriye'de muhaliflere yönelik dün gerçekleştirilen operasyonlarda ise 16 kişi hayatını kaybetti.

suriye_malik-cindali.jpg

Suriyeli Sanatçının Ailesine Baas İşkencesi

Suriyeli sanatçı Malik Cindali, Washington'da Beyaz Saray önünde Suriye'deki halk hareketini destekleyen gösteriye katıldığı için Baas güçlerinin ailesine saldırdığını açıkladı

Suriyeli sanatçı Malik Cindali, aiesine yapılan işkencenin fotoğraflarını "Facebook" sayfasına taşıdı.

El Arabiya Televizyonu'nun internet sitesindeki habere göre, sanatçı Washington'da Beyaz Saray önünde Suriye'deki halk hareketini destekleyen gösteriye katıldığı için Baas güçleri onun Suriye'deki ailesinden intikam aldı.

Bu amaçla Cindali'nin 77 yaşındaki babası ve 64 yaşındaki annesine işkence yapıldığı, bunun üzerine sanatçı Cindali'nin ebeveynlerinin darp edilmiş haldeki fotoğraflarını sosyal paylaşım ağı "facebook"a taşıdığı belirtildi.

Haberde yaşlı çiftin Humus kentinde evlerine giren Baas güçlerinin önce onları banyoya kilitledikleri, evlerini dağıttıkları ve sonra da onları darp ettikleri ifade edilirken, çiftin gözlerinin üzerinde morluklar ve dişlerinde kırıklar olduğu vurgulandı.

HAMA'DA ÖĞLE NAMAZI SONRASI GÖSTERİ

Bugün Hama’da Burhan çarşısında öğle namazı sonrasında yapılan gösteriden bir an:

 

HABERE YORUM KAT