1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Ölü Sayısı Artıyor! (Video)
Suriyede Ölü Sayısı Artıyor! (Video)

Suriye'de Ölü Sayısı Artıyor! (Video)

Suriye Yönetiminin insanlara Cuma günü silah kullanılmayacak yönündeki vaadine rağmen Suriye'de yine kan aktı.

14 Mayıs 2011 Cumartesi 22:16A+A-

Şu ana kadar Suriye'de 10'den fazla kişinin öldürüldüğü gelen haberler arasında.

Hasan Doğan / Suriye

İdlib'te 3 ölü

Suriye güvenlik güçleri dün İdlib'de gösteri yapan insanların üzerine ateş açtı. Olay yerinde 3 kişi hayatını kaybederken bir çok kişide ağır yaralandı. Yaralılar arasında durumu ağır olanların bulunduğu bildiriliyor.

Busra'da 5 yaşında bir çocuk öldürüldü

Suriye güvenlik güçleri şiddet de sınır tanımıyor. Keskin nişancı Cuma günü Dera'ya 25 km uzaktaki Busra kasabasında 5 yaşındaki Mecid İbrahim Errefai isimli çocuğu göğsünden vurarak katletti.

Şam'da 2 kişi daha öldürüldü

Dün kabun'dan sonra Hacerul Esved'de kan döküldü. Ali Elhabul'dan öldüren Suriye Güvenlik güçleri Filistin Kampına yakın Hacerul Esved'de yürüyüş düzenleyen halka silah kullandı. Açılan ateş sonucu olay yerinde bir kadın ve bir erkeği hayatını kaybetti. Hacerul Esved'de Suriye güvenlik güçleri geçtiğimiz haftalarda Hamas amblemli Tsortleri giyerek Errahman Camisini basmış ve camide 4 kişiyi öldürmüşlerdi.

Banyas'da 1 Kadın öldürüldü

Günlerdir kuşatma altında olan Banyas'tan ölüm haberleri geliyor. Banyas'ta 4 kadının top ateşiyle öldürülmesi sebebiyle Kadınlar Cuması ilan Edilen Cuma Eylemlerinde bir kadın daha hayatını kaybetti.

Telkelah'ta Şebiha Vahşeti

Telkelah'ta halka silah kullanan güvenlik güçleri hastanelerde yaralı avına çıktı. Şebiha olarak bilinen çeteler Telkehah'taki vatan hastanesini basarak Ali Paşa Bin Telkelah isimli bir yaralıyı öldürdü.

Suriye Güvenlik güçleri dün Humus'ta da 1 kişiyi öldürmüşlerdi.

HABERE YORUM KAT