1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de 7 Ayda 225 Çocuk Öldürüldü
Suriyede 7 Ayda 225 Çocuk Öldürüldü

Suriye'de 7 Ayda 225 Çocuk Öldürüldü

Esed rejimi işkenceler sonrası çocukları da öldürüyor. Resmi rakamlara göre Suriye'de 7 ayda öldürülen 3600 sivilden 225'si çocuk.

29 Eylül 2011 Perşembe 23:04A+A-

Suriye rejiminin saldırılarında en büyük mağduriyeti çocukların yaşadığı ortaya çıktı.

Esed yönetiminin çocukları da çok ağır işkenceye tabi tuttuğu belirtildi.

Resmi rakamlara göre Suriye'de 7 ayda öldürülen 3600 sivilden 225'ni çocuklar oluşturuyor.

Suriye'de 'iç savaş' işaretleri

İngiliz The Independent gazetesi, birinci sayfasından duyurduğu haberinde Suriye'de iç savaş tehlikesine işaret etti.

Esad karşıtı protestocuların çoğunlukla silahsız ve barışçı olduklarını kaydeden gazete, ancak son dönemde bazı askerlerin ordudan firar ederek, eylemcilerin saflarına geçtiklerini, bazı eylemcilerin de gazeteye yaptıkları açıklamalarda, devletin acımasız şiddetine karşı silahlanma arayışına girdiklerini söylediklerini aktarıyor.

Suriye ekonomisi zor durumda

İngiliz The Guardian ise, Suriye'de altı aydır süren çatışmaların ekonomiye ciddi bir darbe vurduğunu belirterek, ülke parasının değer kaybettiğini, nakit sıkıntısı yaşayan hükümetin kamu çalışanlarının maaşlarına özel bir vergi uygulamaya başladığını duyuruyor.

Ülkenin yaşamsal gelir kaynaklarından turizmin de durma noktasında olduğunu belirten Guardian, bunun Suriye'nin yıllık sekiz milyar dolarlık bir gelirden mahrum kalması anlamına geldiğini aktarıyor. Ancak haberde, ülke ekonomisinin çökeceği tahminlerini dile getirmek için erken olduğunun da altı çiziliyor.

Emine Erdoğan / Timeturk

HABERE YORUM KAT