1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye Rejimi Muhalifleri Öldürüyor!
Suriye Rejimi Muhalifleri Öldürüyor!

Suriye Rejimi Muhalifleri Öldürüyor!

14 kişinin hayatını kaybettiği olaylar sonrası Humus'ta dükkanlar kepenk indirdi, on binlerce gösterici meydanlarda Beşşar Esed'e 'Git' diyor.

18 Nisan 2011 Pazartesi 17:08A+A-

Humus'ta dün polis kurşunlarıyla hayatını kaybedenlerin cenazesi için yine kalabalıklar toplanmaya başladı.  Dükkanların kepenk indirdiği Humus'ta binlerce gösterici meydanlara çıktı. Suriye güvenlik güçleri ise önlemleri artırdı.

Suriye'nin Humus kentinde dün akşam saatlerinde başlayan olaylarda ölü sayısının 14'e, yaralı sayısının da 45'e ulaştığı bildiriliyor.

Champress internet sitesinin resmi kaynaklara dayandırdığı haberinde, Humus kentinde güvenlik güçleri ile silahlı gruplar arasında çıkan çatışmalarda ölenlerin sayısının 14'e yükseldiği kaydedildi.

Haberde, yaralı sayısının 45'e ulaştığı ve yaralılar arasında asker ve polislerin de olduğu belirtilirken, hayatını kaybedenlerin kaçının sivil olduğuna ilişkin bilgi verilmedi.

Suriyeli devrimciler "bahar temizliği" adını verdikleri kampanya çerçevesinde sokaklarda asılı olan Esed ailesine ait heykel ve fotoğrafları kaldırmaya başladı. 

HABERE YORUM KAT