1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Sürgün Amine' Okul Birincisi Oldu
Sürgün Amine Okul Birincisi Oldu

'Sürgün Amine' Okul Birincisi Oldu

İzmir'de başörtüsü taktığı için iki defa sürgün edilen ilköğretim öğrencisi Amine Şani, en son devam ettiği okulu birincilikle tamamladı.

19 Haziran 2011 Pazar 14:52A+A-

İlk öğretimde başörtüsü taktığı gerekçesiyle, iki kez sürgün edilen Amine Şani, en son devam ettiği okulu olan, Basmane Şehit Fethi bey ilköğretim okulunu birincilikle bitirdi. 

Daha önce uğradığı haksızlıklar nedeniyle uzun bir süre medya gündemini meşgul eden Amine bu sefer ise başarısıyla gündemde. 

Karne günü okuluna giden Amine, Okul birincisi olduğunu duyunca çok sevindi. Amine'nin başarılı durumuna çok sevindiğini belirten Okul Müdürü Nedim Bey, Amine'nin, okullarının medarı iftiharı olduğunu vurgulayarak kendisini ve ailesini tebrik etti. 

Okulda mini bir törenle kendisine okul yönetimi tarafından hediye takdim edilen amine, çok mutlu olduğunu ve bu başarının, vermiş olduğu başörtüsü mücadelesinin neticesi olarak Allah'ın (c.c) bir mükafatı olduğunu vurguladı. 

Bilindiği gibi Amine başörtülü olduğu gerekçesiyle okuldan okula sürgün edilmiş, sınıfa alınmamış ve her türlü girişimlere rağmen başörtüsünden taviz vermemişti. (Yunus Şan - İLKHA)

HABERE YORUM KAT

4 Yorum