1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suikast Yapıp Dindarlara Atacaklardı
Suikast Yapıp Dindarlara Atacaklardı

Suikast Yapıp Dindarlara Atacaklardı

Darbe heveslilerinin birçok isme suikast gerçekleştirecekleri ve bu yolla Türkiye'deki dindar insanları zan altına almaya çalışacakları ortaya çıktı.

16 Mart 2011 Çarşamba 19:54A+A-

Tetikçilerin suikast eylemi sırasında "Ya Allah" ve "Allah-u Ekber" diye bağıracakları planlanmış. Darbecilerin hedef listesinde Süleyman Demirel'den Deniz Baykal'a, Kemal Gürüz'den Lajendik'e kadar birçok tanınmış isim olduğu öne sürüldü.

Ergenekon sanıklarının mektuplaşması yapılması düşünüldüğü iddia edilen şok bir eylem planını daha ortaya çıkardı. Şifreli yazılarla oluşturulan eylem planında birçok siyasetçi, gazeteci ve işadamı hedef seçilmiş.

Söz konusu eylem planının şifreleri de oldukça kafa karıştırıcı. Hedef olarak seçtikleri kişiler için kendi tasarladıkları yazı biçimini kullandıkları iddia edilen Ergenekon üyeleri, çizdikleri sakallı-şapkalı insan şekillerini de tetikçi olarak tasvir etmişler. Tetikçi olarak temsil edilen resmin sağ tarafında Arapça olarak "Ya Allah" sol tarafında ise "Allah-u Ekber" yazıldığı belirlendi. Bu yazılanların da tetikçilerin eylem sırasında kullanacakları sloganlar olduğu belirtiliyor.

O mektubu yazan Ergenekon davası sanığı Osman Yıldırım, mektubu kasıtlı olarak cezaevine gönderdiği ve bu komployu ortaya çıkarmak için böyle bir yola başvurduğunu söylediği öğrenildi.

İşte o liste

Dönemin Cumhurbaşkanı A. Necdet Sezer

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal

Eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç

Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz

Eski Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş

CHP'li Milletvekili Kemal Anadol

Emekli Hukukçu Sabih Kanadoğlu

Gazeteci Bekir Coşkun

Gazeteci Emin Çölaşan

Gazeteci Ruhat Mengi

Yazar Orhan Pamuk

İşadamı Bülent Eczacıbaşı

ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan

Lajendik

Patrikhaneler

Cumhuriyet Gazetesi

Suikastların İslami kesim üzerine yıkılacağı savcılık sorgularında itiraf edildiği öğrenilirken söz konusu komplonun "hükümeti zor durumda bırakmaya da yönelik" yapıldığı söylendi. Darbe heveslilerinin suikast listesi oldukça kabarık. Saldırı listesinde adı bulunan Cumhuriyet Gazetesi'ne bombalı saldırı yapılması ve faillerin şu anda Ergenekon davasında tutuklu olarak yargılanması dikkat çekiyor.

Milli Gazete

HABERE YORUM KAT