1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şubat'ta 17 Bin Kadrolu Öğretmen Alınacak
Şubatta 17 Bin Kadrolu Öğretmen Alınacak

Şubat'ta 17 Bin Kadrolu Öğretmen Alınacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Hükümet olarak yaptığımız çalışmalardan sonra şubat ayında 17 bin kadrolu öğretmen almaya karar verdik." dedi.

21 Ocak 2012 Cumartesi 00:31A+A-

Milli Eğitim Vakfı (MEV) Gökkuşağı Anaokulu ve İlköğretim Okulu'nda yarıyıl tatili nedeniyle karne dağıtım törenine katılan Bakan Dinçer, etkinlikten sonra açıklamalarda bulundu. Bakan Dinçer, şöyle konuştu: "Hükümet olarak yaptığımız çalışmalardan sonra şubat ayında 17 bin kadrolu öğretmen almaya karar verdik. 17 bin öğretmenimizi inşallah şubat ayının başında, ikinci dönemin başına hemen yetiştirecek şekilde de bürokratik işlemleri tamamlayacağız ve öğretmenlerimizi bu süreçte alacağız." Bakan Dinçer, hangi branştan kaç öğretmen alınacağının önümüzdeki günlerde açıklanacak kılavuzda duyurulacağını kaydetti.

MEB, aldığı kararla 2012'den itibaren sözleşmeli öğretmen alımı yapmıyor. Mevcut sözleşmeli öğretmenleri kademeli olarak kadroya alan MEB, artık sadece kadrolu atama yapacak. MEB 2011'de toplam 40 bine yakın öğretmenin atamasını yapmıştı. Bakanlık, 2003 ile 2011 yılları arasında 270 bin öğretmenin atamasını yapmıştı. Halen bakanlık teşkilatında 700 bine yakın öğretmen görev yapıyor. En çok ihtiyaç olan branşlara atamalarda öncelik tanınıyor.

İsa Yazar / Zaman

HABERE YORUM KAT