1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suat Kılıç’tan Akla Zarar Şike Savunusu
Suat Kılıç’tan Akla Zarar Şike Savunusu

Suat Kılıç’tan Akla Zarar Şike Savunusu

Şike indirimi yasasının TBMM’de kabul edilmesinden sonra gelen eleştirileri cevaplayan Suat Kılıç yasayı biz değil spor kulupleri hazırladı dedi.

26 Kasım 2011 Cumartesi 03:23A+A-

Daha önce spor kulüpleri tarafından hazırlanıp mecliste kabul edilen yasa maddelerinden dolayı cezaevine giren kişileri ve kendilerini kurtarmak için bu defa aynı spor kulüpleri tarafından başka bir yasa hazırlanıp TBMM’ye iletiliyor. Meclisteki tüm partiler –milletvekilleri maaşları dışında hiçbir konuda ittifak kuramıyorken- ittifaken kabul ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç “bu yasa spor kulüpleri tarafından hazırlandı, biz de kabul ettik” cümlesi ile savunuyor. Sayın Suat Kılıç’tan, değişik mağduriyetlere uğrayan toplumsal kesimlerin yasa önerileri konusunda aynı hassasiyeti bekleriz.

Söz konusu haber:

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Futbolda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM'den önce 18 takım tarafından kabul edilmiş, ortaklaşa olarak yapılması istenmiş bir değişiklik metnidir. 18 kulüp başkanımızın kendi camiaları, kamuoyunu doğru yönde bilgilendirmeleri lazım'' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlenen, ''Liderlik Okulları''nın açılış töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıç, futbolda şiddet yasasında yapılan değişikliğe ilişkin soru üzerine, ''Kanunu spor dünyasının hazırladığını'' söyledi. Kanunun ilk halinin de spor dünyası tarafından hazırlandığını ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:

''Hükümet tarafından altına imza atılmış bir metin yok. TBMM'de grubu bulunan 4 siyasi parti; BDP, MHP, CHP ve AK Parti grupları tarafından grup başkanvekilleri düzeyinde imza atılmış olan kanun teklifini dün gece itibarıyla TBMM'de yasalaştırdık. Önemli olan TBMM'nin iradesidir. Yani milletvekillerimiz ne yönde karar vermişlerse asıl olan bu kararın kendisidir. Dün genel kurul salonunda tüm milletvekillerinin katıldığı oylamalarda bu kanun kabul edildi.

Öncesinde, 'böyle bir teklifi TBMM'ye getirdiğiniz takdirde o teklifin görüşmeleri sırasında genel kurulda veya adalet komisyonunda yerimde oturmamın bir şartı var' demiştim, kulüpler birliği beni ziyaret ettiği zaman. 4 parti grubu imza altına alacak, bunlardan bir tanesiydi. Şartlarımdan diğeri bu değişikliğin gerekli olduğuna yönelik olarak Spor Toto Süper Lig'de temsil edilen 18 kulübün başkanlarının ortak talebi, ıslak imzayla imza altına alınacak. 

HABERE YORUM KAT