1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Sözcü ve CHP’nin cami duyarlılığı gözyaşartıcı: Atatürk’ün namaz kıldığı cami harabeye dönmüş
Sözcü ve CHP’nin cami duyarlılığı gözyaşartıcı: Atatürk’ün namaz kıldığı cami harabeye dönmüş

Sözcü ve CHP’nin cami duyarlılığı gözyaşartıcı: Atatürk’ün namaz kıldığı cami harabeye dönmüş

​​​​​​​Her fırsatta din düşmanlığını manşetleriyle boca eden Sözcü gazetesi Mustafa Kemal’in 1916 yılında Bitlis’te namaz kıldığı caminin bir yıldır tamamlanamayan tadilat nedeniyle kapalı olmasına içerlemiş.

11 Haziran 2021 Cuma 18:18A+A-

Sözcü gazetesinden Başak Kaya, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın “Bitlis'te tarihi Atatürk Cami'nin harabeye döndüğünü belirterek, 3 ay içinde tamamlanacak denen tadilatın bir yıldır sona ermediğini belirtti. Tarihi ibadethaneyi tadilat adı altında metruk bırakmak kimsenin haddi değildir. Eski adı Kureyş Cami olan daha sonra Gazibey Cami olarak adlandırılan ancak Atatürk'ün 1916 yılında ziyaret etmesi ve burada namaz kılması nedeniyle halk arasında Atatürk Camisi olarak bilinen ibadethane bir yıldır tamamlanamayan tadilat nedeniyle kapandı. Atatürk Cami'nin hali gerçekten üzücü.” Sözlerini haberleştirmiş.

Kendi kutsal kültleri ile bağlantılı bağlantısı olduğu için "Caminin onarımı neden bitmedi" veryansın eden Kemalistler, başka bir tarihi caminin onarımı yapılsaydı hangi haberleri yapardı onu okuyucuya bırakıyoruz.

Yine de İslam düşmanlığı ve cami konusundaki tavrı iyi bilinen CHP ve Sözcü gazetesinin bu camii hassasiyeti gözyaşartıcı bir durum olmuş.

HABERE YORUM KAT

6 Yorum