1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Şok olmuş bakışlarıyla hafızalara kazınan Filistinli Bedir, ailesine kavuştu
Şok olmuş bakışlarıyla hafızalara kazınan Filistinli Bedir, ailesine kavuştu

Şok olmuş bakışlarıyla hafızalara kazınan Filistinli Bedir, ailesine kavuştu

Katil İsrail'in işkenceleri sebebiyle travma yaşayan ve şok olmuş bakışlarıyla hafızalara kazınan Filistinli Bedir, iyi olduğunu söyleyerek merak edenlerine selam yolladı.

25 Haziran 2024 Salı 13:30A+A-

Katil İsrail'in alıkoyduktan bir ay sonra serbest bıraktığı ve maruz kaldığı işkenceler sonucunda ciddi psikolojik rahatsızlıklar yaşayan Gazzeli Bedir Dahlan, ailesi ile sığındıkları çadırda yaşamına devam etmeye çalışıyor.

Bedir'in eşi Emane Basim Sabri Dahlan, Bedir'in daha önce hiçbir sağlık sorunu yokken İsrail hapishanelerinde işkenceye maruz kaldıktan sonra durumunun kötüleştiğini, yemeden içmeden kesildiğini, kızıyla ve kendisiyle ilgilenmediğini ifade etti. Filistinli kadın, eşinin tekrar eskisi gibi kızıyla ilgilenmesini ve diğer insanlar gibi eşiyle güzel bir hayat yaşayabileyi temenni ettiğini söyledi.

İşgal hapishanelerinde bir ay esir kalan Gazzeli Bedir Dahlan, hapishanede bacaklarına elektrik verilerek yakmak suretiyle işkenceye maruz kaldığını anlattı.

Bedir'in babası Muhammed Ali Dahlan, Han Yunus’tan Refah’a sonra Han Yunus’un Mevasi bölgesine göç ettiklerini, orada bulundukları sırada Bedir'in alışveriş yapmak için dışarı çıkıp bir daha geri gelmediğini, kendisinden yaklaşık 1 ay sonra İsrail hapishanesinde olduğuna dair haber aldıklarını söyledi. Geri döndüğünde oğlunun tanınmaz halde olduğunu anlatan Muhammed, Bedir'in vücudunda işkence izleri olduğunu, psikolojik olarak çöktüğünü, eski Bedir'den eser kalmadığını ifade etti. Baba Muhammed Ali Dahlan oğlunun bir an önce tedavi edilmesini istediğini dile getirdi.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum