1. HABERLER

  2. HABER

  3. Siyonizmi Eleştirdi, Görevden Uzaklaştırıldı
Siyonizmi Eleştirdi, Görevden Uzaklaştırıldı

Siyonizmi Eleştirdi, Görevden Uzaklaştırıldı

Alman Meclisi’nde yaptığı konuşmada, İsrail’e, “Yahudi terör ülkesi” diyen Alman milletvekili Holger Apfel, güvenlik görevlileri tarafından Meclis dışına çıkarıldı, ardından 6 aylığına her türlü parlamento etkinliğinden uzaklaştırma cezası aldı…

25 Haziran 2010 Cuma 15:35A+A-

Almanya Hükümeti, terör devleti İsrail'in yanında olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. İsrail'in katliamlarını eleştirdiğimiz gerekçesiyle gazetemizin Almanya baskısını hiçbir "mahkeme kararı" olmadan yasaklayan Almanya Hükümeti, şimdi de İsrail'e 'terör ülkesi' diyen Alman milletvekilini görevden uzaklaştırdı.

Alman milletvekili Holger Apfel, Alman Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Holokost'u (Yahudi soykırımı) gelişen bir sanayiye benzetti ve İsrail'e "Yahudi terör ülkesi" dedi. Meclis Sözcüsü Matthias Röbler, Holger Apfel'in mikrofonunu kapattı ve İsrail'i eleştirmeye devam eden Apfel polis zoruyla Meclis dışına çıkartıldı. Alman Meclisi de, Holger Apfel'i, 6 aylığına her türlü parlamento etkinliğine girmekten uzaklaştırma kararı aldı. Holger Apfel, Nasyonal Demokratik Parti'nin (NPD) Saksonya Bölgesi Meclisi'nde temsilci olarak seçilmişti. Partinin şu anda 132 sandalyelik Saksonya Eyalet Parlamentosu'nda 8 vekili bulunuyor. İsrail, Nasyonal Demokratik Parti'nin Alman Ulusal Anayasa Mahkemesi tarafından yasaklanması için girişimde bulunuyor. (Vakit)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum