1. HABERLER

  2. HABER

  3. Siyonistlerden İran Yardım Gemilerine Tehdit!
Siyonistlerden İran Yardım Gemilerine Tehdit!

Siyonistlerden İran Yardım Gemilerine Tehdit!

İran gemileri Akdeniz'de Gazze'ye doğru tam gaz ilerliyor. Siyonist İsrail gelen gemilerle ilgili tehdit dolu bir açıklama yaptı.

16 Haziran 2010 Çarşamba 01:00A+A-

Hafta sonu Gazze açıklarında olması İran yardım gemilerine Siyonistlerden tehdit gibi açıklama geldi. İsrail Donanma Koramirali Rani Ben-Yehuda Jerusalem Post'a bugünden itibaren, İsrail'in Gazze Şeridi'ne uyguladığı deniz ablukasını kırmak için yola çıkacak bütün gemilerde provokatör grupların bulunacağı varsayımına dayanarak hareket edeceklerini açıkladı.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA, önümüzdeki hafta İran'a ait insani yardım taşıyan iki kargo gemisinin önümüzdeki hafta Gazze'ye doğru yola çıkacağını, gemilerden bir tanesinin İstanbul'dan geçeceğini duyurdu. Bir başka filonun da yakın zaman içinde Lübnan'dan Gazze Şeridi'ne gitmesi bekleniyor.

İranlı yardım yetkilisi Muhammed Ali Nurai'nin açıklamasına göre gemilere yüklenecek kargonun bir kısmı İstanbul'a gönderilecek, oradan bir gemiye yüklendikten sonra Gazze'ye aktarılacak. Diğer gemi ise Hürremşah limanından yola çıkacak.

Ben-Yehuda, İsrail'in elinde İran gemilerinin silah taşıdığına dair bir istihbarat olmamakla birlikte, donanmanın gemide provokatörler olduğunu varsayacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum