1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistlerden Gazze'ye Yeni Savaş Tehdidi
Siyonistlerden Gazzeye Yeni Savaş Tehdidi

Siyonistlerden Gazze'ye Yeni Savaş Tehdidi

Siyonist Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom, işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne yeni bir savaş açma ihtimalinin olduğunu söyledi.

27 Aralık 2010 Pazartesi 04:46A+A-

 Şalom, bugün (26 Aralık Pazar) medyaya yaptığı açıklamada, işgal yönetiminin Gazze Şeridi'ndeki mevcut durumu değiştirmeye çalıştığını bildirdi.

Silvan Şalom'un bu açıklamayı, Siyonist işgal ordusunun Gazze'ye açtığı savaşın ikinci yıldönümünde ve Kudüs Müfrezeleri'ne bağlı iki direnişçinin şehit edilmesinin hemen ardından yapması dikkat çekti.

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un doğusunda bu sabah erken saatlerde bölgeye sızmaya çalışan işgal güçleriyle İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri'ne bağlı bir grup direnişçi arasında şiddetli çatışmalar yaşanmış ve iki direnişçi şehit olmuştu.

Siyonist Maliye Bakanı Yuval Steinitz da, Siyonist işgal yönetiminin Gazze'deki Hamas hükümetini devirmek için eninde sonunda Gazze Şeridi'ne yeni bir savaş açacağını ileri sürdü.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden birçoğu, Siyonist işgal devleti yöneticilerinin Gazze'ye yeni bir savaş açma tehditlerinin ve bu yöndeki açıklamalarının Gazze halkına karşı yürütülen psikolojik savaşın bir parçası olduğunu dile getirmişti.

FİEM

HABERE YORUM KAT