1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler Yıl İçinde 1124 Çocuğu Sorguladı
Siyonistler Yıl İçinde 1124 Çocuğu Sorguladı

Siyonistler Yıl İçinde 1124 Çocuğu Sorguladı

Siyonist işgal polisinden yapılan açıklamada, işgal polisinin 2010 yılı içinde işgal askerleriyle Siyonist gaspçılara taş attıkları iddiasıyla sadece Kudüs şehrinde 1124 Filistinli çocuğu sorgudan geçirdiği ifade edildi.

02 Aralık 2010 Perşembe 07:19A+A-

 Siyonist gazetelerden Haaretz dünkü (01 Aralık Çarşamba) sayısında verdiği haberde, işgal polisinin taş atan çocuklara karşı kullandığı yöntem ile ilgili son zamanlarda büyük şikâyetler geldiğini ve şikayetlerin çoğunun işgal polisinin hukuksuz bir şekilde küçük yaştaki çocukları tutuklayıp sorguladığını ortaya koyduğunu yazdı.

Diğer taraftan konuya ilişkin bir açıklama yapan işgal altındaki Filistin topraklarında faaliyet gösteren Yahudi insan hakları örgütü B'Tselem ise şunları ifade etti: "Kudüslü çocuklar çoğu zaman gece yarısı evlerine özel birlikler ve sivil polisler tarafından yapılan baskınlarda tutuklanıyor. Bu durum birçok Yahudi'yi rahatsız etmiş olacak ki Başbakan Netanyahu'ya Kudüslü çocukların tutuklanmasına son verilmesi için mektup göndermelerine neden oldu."

FEM

HABERE YORUM KAT