1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistler Batı Şeria'da biri çocuk 5 Filistinliyi yaraladı
Siyonistler Batı Şeria'da biri çocuk 5 Filistinliyi yaraladı

Siyonistler Batı Şeria'da biri çocuk 5 Filistinliyi yaraladı

Siyonist İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım (Utanç) Duvarı karşıtı gösterilerde 14 yaşındaki bir çocuğun da aralarında bulunduğu 5 Filistinliyi yaraladı.

04 Aralık 2020 Cuma 16:51A+A-

Siyonist İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım (Utanç) Duvarı karşıtı gösterilerde 14 yaşındaki bir çocuğun da aralarında bulunduğu 5 Filistinliyi yaraladı.

Filistinliler, yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek için Ramallah'a bağlı Mugayir köyü ve Kefr Malik kasabası başta olmak üzere Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde gösteri düzenledi.

Siyonistler gazla müdahale ederken, Filistinliler taş atarak karşılık verdi.

Yerel kaynaklar, İsrail güçlerinin Mugayir köyünde kimliği belirtilmeyen 14 yaşındaki bir çocuğu gerçek, 4 Filistinliyi de plastik mermiyle yaraladığını aktardı.

Filistin Kızılayı, gerçek mermiyle karnından vurulan Filistinli çocuğun Ramallah'ta bir hastaneye kaldırıldığını ve durumunun ağır olduğunu bildirdi.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

 

HABERE YORUM KAT