1. HABERLER

  2. HABER

  3. Siyonist İsrail, TRT Kamerasına El Koydu
Siyonist İsrail, TRT Kamerasına El Koydu

Siyonist İsrail, TRT Kamerasına El Koydu

Siyonistlerin işgal ettiği topraklarda iş yapan Yılmazlar Group İnşaat adlı Türkiyeli firmanın davetlisi olarak giden habercilere müdahele gerginlik yarattı.

31 Aralık 2010 Cuma 00:10A+A-

TRT'den yapılan açıklama şöyle:

Üç günlük ziyaretin ardından ülkeyi terk etmeye hazırlanan basın mensupları saatlerce aramadan geçirildi. Bu arada TRT Haber ekibi bugüne dek benzerine pek rastlanılmayan bir uygulamayla karşı karşıya kaldı.

İsrailli güvenlik görevlileri ekibin kamerasına el koymak istedi. Muhabir Ayşen Yılmaz ve kameraman Fatih Aslan duruma tepki gösterdi.

Buna karşın İsrailli yetkililer ısrarlı tavırlarını sürdürerek bir tutanakla kameraya geçici bir süreliğine el koyduklarını bildirdiler.

TRT ekibi kamerasız bir şekilde Türkiye'ye geri dönemeyeceklerini belirtince "dilediğiniz kadar burada kalabilirsiniz ama bu işlemin ne kadar süreceği belli olmaz" cevabını aldılar.

Bu tavır karşısında haberciler Ankara Merkez'deki yöneticilere de danışarak ellerindeki tutanakla birlikte Türkiye'ye dönmek durumunda kaldı.

TRT yönetiminin yaşanan süreçten çok rahatsız olduğu, kurumda sürecin basın özgürlüğü ve misafirperverlikle asla bağdaştırılamayacağının dile getirildiği öğrenildi.

TRT ayrıca konuyla ilgili olarak İsrail Büyükelçiliği nezdinde girişim başlattı.

HABERE YORUM KAT