1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist işgalci iç savaş endişesi içinde
Siyonist işgalci iç savaş endişesi içinde

Siyonist işgalci iç savaş endişesi içinde

​​​​​​​Siyonist işgal rejiminin cumhurbaşkanı Isaac Herzog, "Kim, iç savaş bizim ulaşabileceğimiz sınırların ilerisinde kalmaktadır diye düşünüyorsa o yeterince anlamıyor." diye konuştu.

16 Mart 2023 Perşembe 20:29A+A-

Herzog, Netanyahu'nun yargı reformunda bazı değişiklikler yaparak sunduğu ve "Halkın Planı" adını verdiği alternatif planla ilgili olarak kişisel facebook sayfasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Son birkaç hafta bizi parçaladı. Ekonomiye, güvenliğe, topluma ve İsrail'in siyasi ilişkilerine ağır darbeler vurdu. En önemlisi de İsrail dayanışmasıdır."

Herzog, çok korkunç, nefret içerikli ve gerçekten korkutucu konuşmalar duyduğunu, artık insanların sokaklarda kan görmekten dolayı çarpılmadıklarını yani bunu gayet normal bir şey gibi algılar olduklarını dile getirdi.

Bu durum karşısında kendisinin de bu sözü söyleyerek yani; "Kim, iç savaş bizim ulaşabileceğimiz sınırların ilerisinde kalmaktadır diye düşünüyorsa o yeterince anlamıyor." ifadesini açıktan söyleyerek gerekli uyarıyı yapma ihtiyacı duyduğunu belirtti.

Bu arada Herzog, iç savaşın kendileri için kırmızı çizgi olduğunu ve ne pahasına olursa olsun buna müsaade etmeyeceğini de iddia etti.

Herzog yargı reformuyla ilgili olarak da, devletin organları arasındaki ilişkiler konusunda köklü ve temel birtakım değişiklikler yapılmasına ihtiyaç olduğu, ama bunun için iyi araştırma yapılması ve mantıklı birtakım formüller üretilmesi gerektiği iddiasında bulundu.

HABERE YORUM KAT