1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonist çete, Mahmud Abbas yönetiminden Refah kapısını yönetmesini istedi
Siyonist çete, Mahmud Abbas yönetiminden Refah kapısını yönetmesini istedi

Siyonist çete, Mahmud Abbas yönetiminden Refah kapısını yönetmesini istedi

​​​​​​​İşgalci İsrail'in, Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah Sınır Kapısı'nın idaresi konusunda Mahmud Abbas yönetimine gizli talepte bulunduğu iddia edildi.

14 Mayıs 2024 Salı 20:08A+A-

The Jerusalem Post'un haberine göre, katil İsrail yönetimi, ordunun 7 Mayıs'ta Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Gazze tarafını ele geçirdiği sınır kapısının yönetimi konusunda formüller arıyor.

Haberde, ilk olarak ABD'de yayın yapan Axios'un gündeme getirdiği iddia güvenlik kaynaklarına soruldu.

Kaynaklar, işgalci İsrail'in yakın zamanda resmi olmayan bir şekilde Mahmud Abbas yönetiminden Refah Sınır Kapısı'nı yönetmesini istediği iddia etti.

Bir başka üst düzey yetkili ise İsrail'in, sınır kapısının yönetimine yardımcı olması için Hamas'la ilişkisi bulunmayan Filistinli liderleri görevlendirmeye çalıştığını öne sürdü.

Axios'un haberinde, söz konusu talebin, İsrail'in Filistin yönetimine 7 Ekim'den bu yana Gazze'de devam eden savaşla ilgili konulara katılması veya kolaylaştırması için yaptığı ilk davet olduğu belirtilmişti.

Tel Aviv'in söz konusu talep aracılığıyla, İsrail Refah'tan çekilmediği takdirde yardımlara izin vermeyeceğini bildiren Mısır'a mesaj gönderdiği öne sürülmüştü.

İşgalci İsrail'in 5 Mayıs'ta Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı'nı kapatması ve 7 Mayıs'ta Refah Sınır Kapısı'nı işgal etmesinden bu yana Gazze Şeridi'ne hiçbir insani ve tıbbi yardım ya da yakıt girişi olmadı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum