1. HABERLER

  2. HABER

  3. Siyonist Başkandan Küstah Öneri
Siyonist Başkandan Küstah Öneri

Siyonist Başkandan Küstah Öneri

İşgal altındaki Hayfa Belediye Başkanı Yonah Yahav, 9 şehit verdiğimiz Mavi Marmara gemisine el konulmasını ve geminin yüzer otel haline getirilmesini önerdi.

10 Temmuz 2010 Cumartesi 19:09A+A-

Maariv gazetesinin haberine göre İsrail işgali altındaki Hayfa Belediye Başkanı, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'a mektup göndererek, el konulmasını istediği geminin turizm amaçlı kullanılması önerisinde bulundu. Yahav mektubunda, "Eğer İsrail gemiye el koymaya karar verirse geminin Hayfa kentine verilmesini ve şehrin sahillerinin karşısında bir yüzer otele çevrilmesini istiyorum" diye yazdı.

Yahav ayrıca, "Bence tüm dinlerin bir arada ve işbirliği içinde yaşadığı bir şehir olarak Hayfa, gemiye ev sahipliği yapmaktan memnun olacaktır. Hayfa, geminin uzlaşının ve ümidinin sembolü haline dönüştürülebileceği en uygun şehirdir" ifadesini kullanmaktan da geri durmadı.

Siyonist İsrail donanmasının Gazze'ye yardım gemilerinden Mavi Marmara'ya 31 Mayıs tarihinde düzenlediği ve 9 kardeşimizin şehit düştüğü baskından sonra Aşdod limanına çekilen gemi, daha sonra Hayfa limanına götürülmüştü.

Türkiye, gemi baskını nedeniyle İsrail'in resmen özür dilemesi ve tazminat ödemesini isterken, İsrail, gemilerle ilgili henüz karar verilmediğini duyurmuştu.

Mavi Marmara ile birlikte gelen gemilerden biri daha Hayfa'da, diğerleri Aşdod'da bekletiliyor.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum