1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Sivil halka "teröristçe saldırmayı" en iyi İsrail anlar!
Sivil halka "teröristçe saldırmayı" en iyi İsrail anlar!

Sivil halka "teröristçe saldırmayı" en iyi İsrail anlar!

YPG/PKK tarafından gerçekleştirilen roketli saldırılar neticesinde Gaziantep Karkamış'ta 2 kişi yaşamını yitirdi. Siyonist İsrail de gerçekleştirilen saldırıyı, 'Sivillere düzenlenen terörist saldırıları en iyi anlayacak ülke İsrail'dir' paylaşımını yaptı

23 Kasım 2022 Çarşamba 14:30A+A-

HAKSÖZ HABER

Filistinlilere uyguladığı apartheid rejimi ile bölgeyi kana bulayan, sivilleri ve çocukları hedef almaktan asla imtina etmeyen işgalci İsrail, Türkiye'ye YPG/PYD tarafından gerçekleştirilen roketli saldırılar sonrası yaptığı açıklama ile dikkat çekti. 

Suriye'de büyük dostu ABD tarafından finanse edilen YPG/PYD'nin Türkiye'ye dönük gerçekleştirdiği bombalı ve roketli saldırılar sonrası açıklama yayımlayan İsrail Türkiye Konsolosluğu şu ifadeleri kullandı: "Sivil halkın teröristler tarafından hedef alınmasının hissettirdiklerini en iyi anlayacak ülke İsrail. Bugün Gaziantep Karkamış’ta hayatını kaybeden üç masum insanın sevenlerine ve Türk halkına başsağlığı diliyoruz."

Gaziantep'in Karkamış ilçesine YPG/PKK mensuplarınca Suriye'nin kuzeyinden 5 roket atılmış, saldırıda 5 yaşındaki bir çocuk ile bir öğretmen hayatını kaybetmişti.

 

israil-elciligi.jpg

 

HABERE YORUM KAT

6 Yorum