1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sivas’ta Bozkurt Sürüsü
Sivas’ta Bozkurt Sürüsü

Sivas’ta Bozkurt Sürüsü

Erdoğan ve Bahçeli arasındaki ‘bozkurt’ tartışması sürerken, Sivas’ta Özel Harekâtçıların, ‘bozkurtlar’ sloganları attığı öğrenildi.

26 Nisan 2011 Salı 15:48A+A-

Sivas'ta geçen 10 Nisan'da düzenlenen Polis Günü etkinliklerinde cep telefonu ile kaydedilen görüntüler son günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasındaki 'bozkurt' tartışmasına ilginç bir gönderme oldu. w

Görüntülerde, caddede yürüyüş yapan polisler arasında yer alan Özel Harekât Şubesi ekiplerinin, Ozan Arif'in 'Ölmez bu hareket' marşını söyleyerek ilerlediği ve ardından 'Kim bunlar, bozkurtlar' sloganları attığı görüldü.

Kim bunlar, bozkurtlar

Sivas'ta 10 Nisan Polis Günü nedeni ile düzenlenen etkinlikler kapsamında İstasyon Caddesi üzerinde tören geçişi yapan ekiplerin, tören bitiminde Emniyet Müdürlüğü'ne giderken Atatürk Caddesi üzerinde kaydedilen görüntüleri dikkat çekti. Emniyet Müdürlüğü'nün birçok şubesindeki polislerin bölüm bülüm geçtiği yürüyüş sırasında öndeki birlikler sessiz bir şekilde yürürken, Özel Harekâtçıların ülkücülerin ünlü ismi Ozan Arif'in bestelediği 'Ölmez bu hareket, ölmez bu dava' adlı türküsünü koro halinde seslendirdiği görülüyor. Görüntülerde, Özel Harekât birliği, önünde giden amirlerinin 'Kim bunlar' diye bağırarak sorduğu soruya 'Bozkurtlar' diye karşılık veriyor ve aynı şeyi bir çok kez tekrarlayarak yürüyor. Bu sırada çevredeki vatandaşların da ıslık ve alkışlarla gruba destek verildiği görülüyor. Bir vatandaşın cep telefonuyla kaydettiği ve bazı video paylaşım sitelerinde de yer alan görüntülere ilişkin 'Başbakan görsün, işte bozkurtlar' yorumları yapıldı.

Vali soruşturma başlattı

Görüntüler üzerine soruşturma başlatan Sivas Valisi Ali Kolat, "Polisin neyi söyleyip söylemeyeceği bellidir. Yersiz atılan bir slogan" dedi. Kolat, olayda art niyet olup olmadığının araştırıldığını söyledi.

TARAF

HABERE YORUM KAT

1 Yorum