1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şırnak Valiliği'nden Taraf’a Yalanlama
Şırnak Valiliğinden Taraf’a Yalanlama

Şırnak Valiliği'nden Taraf’a Yalanlama

Bir gazetede, “ Vali: Bize Katırlar Silah Yüklü Demişlerdi” şeklinde haberler üzerine Şırnak Valiliğinden açıklama geldi.

23 Ocak 2012 Pazartesi 17:40A+A-

 

ŞEYHMUS ÇAKAN’ın haberi:

Açıklamada, ‘’Şırnak Valisi Vahdettin Özkan tarafından herhangi bir gazeteye habere konu edilen hususlarla ilgili bir açıklama yapılmamıştır. Söz konusu açıklama bir köy muhtarıyla yapıldığı iddia edilen görüşmelere dayandırılmaktadır. İl Vali’sine teyit ettirilmeden gazetede yer alan şekilde haber yapılmasının sorumlu yayıncılık anlayışıyla bağdaşmadığı değerlendirilmektedir. Meydana gelen olaydan sonra olay yerinde silah ve mühimmat bulunduğu iddiaları ile ilgili olarak kolluk kuvvetleri olay yerine sevk edilmiş ve bu iddia teyit edilmemiştir’’ denildi.

Vali Özkan tarafından Heron görüntülerinin incelemesinin yapıldığına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadığına dikkat çekilen açıklamada, ‘’Zira söz konusu incelemeler ilgili makamlar tarafından titizlikle yürütülmektedir. Esasen Valiliğin bu konuda açıklama yapması, hukuki sürecin sıhhatli işleyişi ile de bağdaşmamaktadır. Söz konusu olayla ilgili etkin bir biçimde inceleme ve soruşturma yapılabilmesi için Şırnak Valiliği ve bağlı tüm birimleri gereken her türlü desteği en üst seviyede vermektedir. Vali tarafından Uludere İlçemizde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Valiliğimizce yapılan taziye ziyareti sonrasında bu vatandaşlarımızın yakınlarıyla insani ve vicdani bir biçimde beraber olmak içinörfi olarak kendileri Valilik Konutu’na akşam yemeğine davet edilmiş ve ailelerle samimi ortamda hasbihalde bulunulmuş ve acıları paylaşılmıştır’’ ifadelerine yer verildi.

STAR Gazetesi

HABERE YORUM KAT