1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şike Soruşturmasında 15 Tutuklama
Şike Soruşturmasında 15 Tutuklama

Şike Soruşturmasında 15 Tutuklama

Mahkemeye sevkedilen Doğan Ercan, Mehmet Şen, Cengiz Demiral, Erdem Konyar ve Yavuz Ağırgöl serbest bırakıldı. Yıldırım için yakalama kararı çıkarıldı.

07 Temmuz 2011 Perşembe 10:12A+A-

Futbolda şike soruşturması kapsamında 15 kişi daha tutuklandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu ile İlhan Ekşioğlu’nun yanısıra Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz ve Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun da tutuklanan isimler arasında.

Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 22’ye yükseldi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinde mahkemeye sevk edilen 20 kişiden 15’i tutuklandı, 5’i serbest bırakıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü Alt Yapı Koordinatörü Cemil Turan, Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz ve sözleşmesi dondurulan Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun tutuklandı. Mahkeme, eski futbolcu Ümit Karan ve futbolcu Korcan Çelikay ile Ahmet Çelebi, Yusuf Turallı, Abdullah Başak, Bülent İbrahim İşcen, Tamer Yelkovan, Mehmet Yenice, Sami Dinç ve Ali Kıratlı’nın da tutuklanmasına hükmetti.

Tutuklular Metris Cezaevine gönderildi.

Doğan Ercan, Mehmet Şen, Cengiz Demiral ve Erdem Konyar serbest bırakıldı. Yavuz Ağırgöl’ün de yaş ve sağlık sebebiyle serbest bırakılmasına karar verildi.

Yıldırım’a Yakalama Emri

Soruşturmayı yürüten savcının talebi doğrultusunda Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Bu arada Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile kulüp yöneticilerinden Serdal Adalı da şüpheli sıfatıyla ifade verecek.

Soruşturma çerçevesinde daha önce 7 kişi tutuklanmıştı. (TRT) 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum