1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Seyyid Hasan Nasrullah’a Açık Mektup
Seyyid Hasan Nasrullah’a Açık Mektup

Seyyid Hasan Nasrullah’a Açık Mektup

Bülent Şahin Erdeğer, Hizbullah'ın Lideri Seyyid Hasan Nasrullah’a açık bir mektup yazdı.

12 Nisan 2011 Salı 23:00A+A-

Seyyid Hasan Nasrullah'a Açık Mektup / Bülent Şahin Erdeğer

Bismillahirrahmanirrahim

Sayın Hizbullah Genel Sekreteri,

Sizi 2000 yılında tam anlamıyla tanıdım. "İsrail"işgal ettiği Lübnan topraklarından sizin kararlı ve ahlâkî direnişiniz sayesinde geri çekilmek zorunda kalmıştı. Çiçeklerle işgalciler tarafından terk edilen topraklara giren Hizbullah güçlerinin başında o tarihte siz vardınız.

Muhterem Nasrullah,

Sizi ve sizin yetişmenizde emeği olduğunu bildiğim Merhûm üstad Seyyid Muhammed Fadlullah'ın İslâmî değerlere yaklaşımınızı yakından takip etme imkanım oldu. Özellikle merhum Fadlullah'ın İslâmî maslahatlarda ahlakîliği ve ilkeliliği gözetmeye dair ortaya koyduğu ilmî çaba takdire şayândı.

2006 Temmuzunda Lübnan İslâmî Direniş Hareketi'nin gösterdiği tarihi direniş ve siyonizme attığı tokatı unutmuyoruz. Bizler sizi o günlerde altını çizdiğiniz "Vaadlerine Sâdık" ve "Sözü Güvenilir" olma vasıflarınızla tanıyoruz. Çünkü siz ve mensubu olduğunuz hareketiniz bunu slogan ve sözden ibaret kalmadığını bizzat fiillerinizle bize göstermiştiniz. Bu sebepledir ki siz savaşın ve uluslararası hukukun bir ahlâkı olması gerektiğini de bizlere öğrettiniz. O günlerde hatırlarsanız Hizbullah'ın Siyonist saldırıya karşı direnişi bazı çevrelerce Lübnan halkını tehlikeye atmak, İsrail saldırganlığını azdırmak ve ülkenizin bombalanmasına sebep olmak olarak yansıtılmaya çalışılmıştı. Oysa ahlâkî olan reel-politik dengelerden ziyâde halkın hakkını savunmaktı. Siz 2006'da dünyaya bunu gösterdiniz.

Yazının Devamı...

HABERE YORUM KAT