1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ses Kaydıyla İlgili İnceleme Başlatıldı
Ses Kaydıyla İlgili İnceleme Başlatıldı

Ses Kaydıyla İlgili İnceleme Başlatıldı

Ergenekon davası sanığı emekli Albay Arif Doğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili inceleme başlatıldı.

23 Eylül 2010 Perşembe 19:35A+A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ergenekon davası sanığı emekli Albay Arif Doğan'a ait olduğu ileri sürülen ve bir internet sitesinde yayınlanan ses kaydıyla ilgili inceleme başlattı. Özel yetkili savcı Hakan Karaali, emekli Albay Doğan'ın iddialarını mercek altına aldı. Doğan'ın iddialarıyla ilgili gerek görülürse soruşturma başlatılacak ve ifadesi alınacak.

Ses kaydında 'JİTEM'i ben kurdum' diyen ve Doğan olduğu belirtilen kişi, "Alevi-sünni kavgası için Alevilere saldıracak sakallı bir ekip kurdum. 7 bin ruhsatsız silah dağıtıp terörist yetiştirdim. 10 bin silahlı adamla suç örgütlerini yönettim." demişti.

Emekli Albay Doğan'a ait olduğu ileri sürülen ses kaydında, "10 bin silahlı adamım var. Resmi görevde bile 10 bin kişi taşıyamaz. Atatürkolsaydı şimdi beni çoktan öldürtürdü. Topal Osman gibi. Sormuş 'kaç asker çıkartırsın?' '10 bin Paşam' demiş. Demiş 'benden fazla Topal'ın adamı var. Öldürün bunu gitsin.' Ben üç defa idam cezası aldım. Asmadığına pişman oldular. Eşref Paşa'nın ölümü, Cem Ersever yaptı diyorlar. Eşref'i öyle böyle yapmış! Hayır. Cem Ersever'in arkasına ben destek vermesem, ... adam mı öldürebilir? Söyleme yaa, bırak şunu ya. Ahmet Cem Ersever'iymiş, Mustafa Deniz'iymiş, Mahsune'siymiş, bunlar çakal yav." ifadelerini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT