1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Selefi Nur Partisi İsrail'le Görüşme İddialarını Yalanladı
Selefi Nur Partisi İsrail'le Görüşme İddialarını Yalanladı

Selefi Nur Partisi İsrail'le Görüşme İddialarını Yalanladı

Mısır'daki Selefi Nur Partisi, partinin Genel Başkan Yardımcısı Nadir Bekkar ile eski İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni arasında gizli bir görüşme yapıldığı iddialarını yalanladı.

14 Temmuz 2016 Perşembe 11:39A+A-

Selefi Nur Partisinin basın ofisinden yapılan açıklamada, Bekkar ile Livni arasında ABD'deki Harvard Üniversitesinde yapıldığı iddia edilen görüşme yalanlandı.

Harvard Üniversitesinin dünyadaki en köklü üniversiteler arasında yer aldığına, eski ve yeni liderler ile siyasilerin burada ders verdiğine dikkat çekilen açıklamada, Bekkar'ın da Harvard Üniversitesinin Kennedy Siyasal Bilgiler Fakültesinde Kamu Yönetimi ve Kamu Politikası alanında yüksek lisansını başarıyla tamamladığı kaydedildi.

Dünya Bülteni sitesinin aktardığına göre, açıklamada, "Bekkar, üniversitede bir siyasetçi olarak değil bir öğrenci olarak bulunmaktadır. Bekkar ile eski İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni arasında gizli bir görüşme yapıldığı iddiaları yalan ve iftiradan ibarettir." ifadesine yer verildi.

Livni'ye yakın kaynaklar, Livni'nin üç ay önce Bekkar ile ABD'deki Harvard Üniversitesinde görüştüğünü doğrulamıştı.

Mısır'da hükümete yakın 8. Gün haber sitesinde de Selefi eğilimli bir yetkiliye dayandırılan haberde, Livni ile Bekkar'ın Harvard Üniversitesinde gizli bir görüşme gerçekleştirdiği belirtilmişti.

Livni ise konuyla ilgili açıklama yapmamıştı.

HABERE YORUM KAT