1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Şehit Yahya Ayyaş'ın Babası Vefat Etti
Şehit Yahya Ayyaş'ın Babası Vefat Etti

Şehit Yahya Ayyaş'ın Babası Vefat Etti

Şehit Yahya Ayyaş'ın babası vefat etti.

15 Aralık 2019 Pazar 19:07A+A-

Filistin'in Batı Yaka bölgesinde büyük bir kalabalık Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri'nin şehit edilmiş komutanlarından ve işgal rejimine ağır darbeler vurmasıyla tanınan Yahya Ayyaş'ın babasının cenazesi için toplanıldı.  

Bugün Yahya Ayyaş'ın babası Hacı Abdüllatif Ayyaş için cenaze namazı kılmak için toplanan kalabalık Rafat köyünün camisinde buluştu. Burada cenaze namazı kılındı ve sonra köyün mezarlığına defnedildi.  

Abdüllatif Ayyaş uzun süren bir hastalıktan sonra dün akşam saatlerinde Batı Yaka'daki Selfit şehrinde vefat etmişti.  

Hamas, Abdüllatif Ayyaş'ın vefatı münasebetiyle bir taziye mesajı yayınladı ve onun vatan ve ümmet için uzun süren fedakârlıklarda bulunduktan sonra vefat ettiğini dile getirdi. Mesajda onun oğlu Mühendis Yahya Ayyaş'ın da Filistin halkını ve haklarını savunma konusunda önemli bir cihat süreci başlatmış olduğuna ve Hz. İbrahim Camisi'nde gerçekleştirilen katliam karşısında işgal rejimine ağır bir ders vermiş olduğuna dikkat çekildi.  

Hamas'ın mesajında Yahya Ayyaş'ın ailesinin ve özellikle babasının onun takibi ve şehit edilmesi esnasında çok onurlu bir duruş sergilediğine dikkat çekildi.  

Filistin Enformasyon Merkezi 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum