1. HABERLER

  2. HABER

  3. SDP ve TÖP'e Baskın: 10 Kişi Gözaltında
SDP ve TÖPe Baskın: 10 Kişi Gözaltında

SDP ve TÖP'e Baskın: 10 Kişi Gözaltında

SDP İstanbul İl Binası, Kadıköy İlçe Merkezi ve SDP ve TÖP üyelerinin evlerine devletin kolluk güçleri tarafından düzenlenen baskınlarda 10 kişi gözaltına alındı.

21 Eylül 2010 Salı 18:56A+A-

Bugün sabaha karşı saat 05.00 sıralarında, SDP İstanbul İl Binası'na, Kadıköy İlçe Merkezi'ne ve Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) ve Toplumsal Özgürlük Platformu (TÖP) üyelerinin evlerine devletin kolluk güçleri tarafından baskınlar düzenlendi. Yüzleri kar maskeli, çelik yelekli özel harekat timleri parti binalarına girerek bilgisayarlara, çok sayıda görsel ve yazılı malzemeye el koydular.

Operasyonlarda, SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan, Toplumsal Özgürlük platformu sözcüleri Oğuzhan Kayserilioğlu ve Tuncay Yılmaz, SDP Genel Başkan Yardımcısı Günay Kubilay, SDP Genel Başkan Yardımcısı Ecevit Piroğlu, SDP MYK Üyesi Ulaş Bayraktaroğlu, SDP PM Üyesi İbrahim Turgut, SDP PM Üyesi ve İHD İstanbul Şube yöneticisi Sultan Seçik, SDP Üyesi Özgür Cafer Kalafat İstanbul'da evlerine baskın yapılarak, Bursa Toplumsal Özgürlük okurlarından Semih Aydın da Bursa'da gözaltına alındılar.

Sosyalist Demokrasi Partisi, Toplumsal Özgürlük Platformu ve Sosyalist Birlik Hareketi tarafından yapılan açıklamada "Sosyalist Demokrasi Partisi ve Toplumsal Özgürlük Platformu, sosyalist hareketin yeniden yapılandırılması ve sosyalistlerin enternasyonalist birliğini gerçekleştirme sürecini başlatmak için bir araya gelmişlerdi… Kamuoyunca tanınmış, Parti ve Platformlarını üst düzeyde temsil eden arkadaşlarımız ev ve iş adresleri de bilinmesine rağmen bu biçimde gözaltına alınarak farklı suçlamalarla karşı karşıya bırakılmaktadır. Yasal ve demokratik zeminlerde ezilen ve emekçilerin sorunları etrafında mücadele eden arkadaşlarımız tamamen uydurma suçlamalarla gözaltına alınmışlardır." denildi.

Açıklamada SDP'ye ve Toplumsal Özgürlük Platformu'na yönelik gözaltılar protesto edilerek gözaltındakilerin serbest bırakılması için kamuoyunun desteği istendi.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT